14 ŞUBAT İÇİN EVDE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 10 ROMATİK FİLM ÖNERİSİ

14 ŞUBAT İÇİN EVDE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 10 ROMATİK FİLM ÖNERİSİ

Aşk dünyanın en kadim ve güçlü duygularından birisi. Uğruna savaşlar çıkan, kitaplar yazılan, şarkılar bestelenen aşk, kalbi her an işgal eden bir duygu olsa da bir gün var ki o günde tüm vücut kimyasını ve ruhu esir alıyor. Dünyada Valentine’s Day olarak bilinen Sevgililer Günü, sevgililerin aşklarını birbirlerine daha derin hislerle ve hediyelerle gösterdikleri özel bir gün. Aşkın ve tutkunun rengi olan kırmızının hâkim olduğu mekanlarda coşku, romantizm ve derin hislerle kutlanan Sevgililer Günü’nde kimisi sevgilisiyle ufak bir tatil kaçamağı yapmayı, kimisi baş başa romantik bir yemek yemeyi, kimisi doğada yürüyüş yapmayı kimisi de birlikte film izlemeyi tercih ediyor. İçinde aşk geçen özel filmler sevgiliyle izlendiğinde daha da anlam kazanıyor.

Diamond tv ünitesi

1. Aşk Engel Tanımaz (Notting Hill)

Aşk filmi denince ilk akla gelenlerden biri artık neredeyse klasik haline gelmiş Aşk Engel Tanımaz filmidir. Ya da orijinal adıyla Notting Hill. Batı Londra’nın sakin bir bölgesi olan Notting Hill’de yaşayan William Thacker ile dünyaca ünlü film yıldızı Anna Scott’un arasında gelişen komik ve romantik olayları konu alan film güne anlam katacak niteliğiyle ilk sırada akla gelenlerden… Bu romantik aşk filmini Diamond tv ünitesinin kusursuz şıklığı karşısında izlemek seyir keyfinizi ikiye katlayacak.

riena tv ünitesi

2. Gün Doğmadan (Before Sunrise)

Gün Doğmadan filmi aşkı merkeze alan konusuyla sizi sizden alabilir. Trenlerin maceraperest ve sürükleyici ambiyansını temasına taşıyan filmde bir Avrupa yolculuğu sırasında trende karşılaşarak tanışan Jesse ve Celine ilginç bir yolculuk yaparlar. Viyana’ya geldiklerinde trenden inen ve bir günü birlikte bu şehirde geçirmeye karar veren ikili, Viyana’nın büyüleyen atmosferinde akıldan çıkmayacak bir gün geçirirler. Duygu yüklü, zaman zaman keyiflendiren ve zaman zaman da hislendiren filmi salondaki koltuğunuza gömülerek izlemek harika bir anı olabilir. Böyle bir aşk filmini çekici kıvrımları ve elegan hatlarıyla Rıena tv ünitesinin bembeyaz şıklığında izlediğinizi düşünsenize…

Montana tv ünitesi

3. Not Defteri (The Notebook)

Not Defteri 40’lı yıllarda ABD’de geçen bir aşk filmi. Başrollerdeki iki genç Allie ve Noah önce birbirlerine âşık olurlar, sonra II. Dünya Savaşı ile yolları ayrılıverir. Noah savaştan döndüğünde sevgilisi Allie’nin askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenme hazırlığı yaptığını öğrenir. Yine filmin tam kalbinde aşk var ama bu kez yakıcı olanından… Montana tv ünitesinin seçkin şıklığıyla birleşen bir aşk filmi hem göze hem kalbinize hitap eder.

Palermo Pera tv ünitesi

4. Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November)

Kasımda Aşk Başkadır, adıyla bile klasik hâle gelmiş filmlerden. Salonunuzun köşe koltuğuna gömülerek izleyebileceğiniz sürükleyici bir konusu var. Nelson Moss isimli işkolik adamla, ehliyet sınavında tanıştığı şen şakrak Sara isimli kız, Sara’nın isteği üzerine aynı evde yaşamaya başlarlar ve birbirlerine âşık olurlar. Ama Sara kanserdir ve iki sevgilinin ölümle hayat arasındaki gidiş gelişleri başlar. Hüzünlü aşkların en klasik hikayelerinden birisi olan Kasım’da Aşk Başkadır filmini sevgiliyle izlemek için 14 Şubat iyi bir bahane. Bu sıcacık aşk filmini yine ceviz ağacının sıcacık dokusunda izlemek bambaşka bir deneyim. Palermo Pera tv ünitesinin natürel ışığı Kasım’da Aşk Başkadır’ın güz ışığıyla harmanlansın ve yerleşsin kalplere unutulmaz bir 14 Şubat hatırası.

Logan tv ünitesi

5. Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

Sil Baştan çoğunlukla komedi filmlerinden aşina olduğunuz Jim Carey ile Kate Winslet’in başrollerde olduğu aşk temalı bir film. Joel Barish ve eski sevgilisi Clementine iki yıllık ilişkilerinde biriktirdikleri tüm anıları hafızalarından sildirirler. Ama Joel sonradan bunu yaptığına pişman olur ve müdahaleyi durdurmaya çalışır. Biraz dram, biraz patlamış mısır ve kalpleri dolduran aşk tınılarıyla geçecek mükemmel dakikaları gözünüzü ekrandan ve ellerinizi sevgilinizin elinden ayırmadan izleyebilirsiniz. Karşınızda çekici sadeliğiyle Piante tv ünitesi varsa değmesinler keyfinize ve aşkınıza…

Piante tv ünitesi

6. Mesajınız Var (You've ve Got Mail)

Mesajınız Var, Hollywood’un sevilen oyuncuları Meg Ryan ve Tom Hanks’in başrolde olduğu büyüleyici bir aşk filmi. Joe ve Kely ortak zevkleri kitap ve kitapçı dükkânı olan ve New York’ta yaşayan iki kişi. Ve yolları aşkta kesişiyor. Aralarında oluşan tılsımlı bağ onları bir araya getiriyor ve şaşırtıcı olaylar gelişiyor. Sevgiliyle izlendiğinde bir kat daha anlamlı. Ortamda aşk varsa ışıltı da vardır. Hele ki Logan tv ünitesi varsa gold detaylar ve rafine şıklıkla tavan yapan bir zarafetle kuşatılmışsınızdır. New York, aşk ve Logan’ın göz kamaştıran karizmasıyla muhteşem bir 14 Şubat geçirebilirsiniz.

noble tv ünitesi

7. Zamanda Aşk (About Time)

Zamanda Aşk, günün temasını adında saklayan bir film. Genç Tim Lake ailesindeki diğer tüm erkeklerde olduğu gibi zamanda seyahat etme yeteneği olduğunu öğrenir. Bunu kullanmak ister ve geçmişine gidip tüm olumsuz anılarını değiştirmeye başlar. Bir süre sonra Londra’ya taşınarak, güzel bir kadın olan Mary’ye âşık olur. Olaylar heyecan verici şekilde gelişir ve aşk, filmin genelinde kendini hissettirir. İşte bu aşk filmini şiir gibi bir tv ünitesinden yayılan ışık huzmeleri içinde izlemek size zamanı unutturur. Noble tv ünitesinin kaliteli ve doğal hatları film keyfinizi ikiye katlar.

Flora tv ünitesi

8. 50 İlk Öpücük (50 First Dates)

50 İlk Öpücük aşkın kol gezdiği güçlü bir senaryo ve tam da bu özel güne has bir tılsıma sahip. Henry Roth, Hawaii’de kadınlarla pervasız ve günübirlik ilişkiler yaşayan biri ve Lucy ile tanışınca aşkın heyecanını hissederek ciddi bir ilişkiye adım atıyor. Fakat Lucy’nin bir sorunu var, her sabah uyandığında yakın dönem hafızasını kaybediyor. Bunu öğrenen Henry’nin de imkansız aşk mücadelesi başlıyor. Bu sürükleyici filmi Floria tv ünitesinin mavi yansımaları arasında izlemek konforun ta kendisi demek. Bırakın göz zevkiniz bayram etsin.

Retro tv ünitesi

9. Batı Yakasının Hikayesi (West Side Story)

Batı Yakasının Hikayesi mükemmel ve klasik bir müzikal. Koreografileriyle, danslarıyla, müzikleriyle özel bir Romeo ve Juliet uyarlaması olan film, 14 Şubat’ta kanınızı ateşleyecek sahneleriyle bugün için biçilmiş kaftan. Tam da bu filme uygun nostaljik detayları olan Retro bir tv ünitesi sizi ve gününüzü özel kılar. Adı Retro tv ünitesi. Klas duruşuyla şanına yakışır bir ambiyansta sinema keyfi yaşatır.

Casablanca tv ünitesi

10. Kazablanka (Casablanca)

Aşkla özdeşleşmiş ve hafızalarda kuşaklar boyu yer edecek kadar sahici filmler de vardır. Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın efsane oyunculukları ile taçlanan bu kült yapımın adını duyar duymaz dudak kıvrımlarınıza buruk bir gülümseyiş iliştiğini hissedersiniz. Kazablanka filminden bahsediyoruz. Bu unutulmaz aşk klasiğini sevgilinizle el ele izlediğinizi düşünsenize. Karşınızda Casablanka tv ünitesinin içe işleyen doğulu hatları ve filmin kalbe kazınan kareleri. Lambaderden soft bir ışık yayılıyor ve gözleriniz hafif nemleniyor. Aşk bu işte…

14 Şubat’ta evde izlenebilecek bu 10 aşk filminden birini yahut birkaçını izleyebilirsiniz. Sıcak ev ortamında sinema keyfinin yerini hiçbir şey tutamaz. Peki ya gömüldüğünüz yumuşacık koltuklar ve sinema keyfini ayağınıza getiren plazmanızı taşıyan televizyon üniteniz nasıl olmalı? Doğtaş TV üniteleri evinize şıklık katacak birçok alternatifiyle sizleri bekliyor. İyi seyirler, aşkınız sonsuz olsun…

Yayınlanma Tarihi: 14 Şubat 2020 Cuma

Etiketler