EN TR
Doğtaş, Çin Fuarı’nda yeni yatırımlara imza attı

Fuarda yer alan standında ustalıkla tasarladığı, yaşam tarzı sunan koleksiyonlarını sergileyen ve yeni işbirlikleri sağlayan Doğtaş, mevcut ve hedef pazarlarından gelen yatırımcılarla önemli görüşmeler yaptı.

Özellikle deniz aşırı ülkelerden ciddi talep alan Doğtaş, Pekin merkezli bir firmayla prensipte anlaşarak 4 yıllık iş planı çerçevesinde pazara giriş stratejisini belirledi.


Doğtaş’ın 2017 ihracat hedefleri büyük!

Global pazardaki konumu her yıl güçlenen Doğtaş, ihracata yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2017’de yüzde 40 büyüme hedefleyen firma, yüzde 10 civarında olan yurtdışı payını da yılsonunda yüzde 15’e çıkarmak istiyor.

Doğtaş Genel Müdürü Ersin Serbes, uluslararası sektörde en önemli ilk üç fuardan biri olan Çin Fuarı ile ilgili olarak; “Fuar süresince, Doğtaş ustalığıyla tasarlanan ürünlerimizi, yurtdışındaki yaygınlığımızı ve yatırımlarımızı, uluslararası pazarlara tanıtmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Bunun yanında, önemli işbirlikleri gerçekleştirdik. Yüzde 40 büyüme hedefiyle yola çıktığımız 2017 yılına, Ocak ayında gerçekleşen İstanbul Mobilya Fuarı’nda 2 tasarım ödülü ve önemli işbirlikleriyle heyecanla başladık. Çin Fuarı’nda yaptığımız anlaşmalar da ihracat hedeflerimize hızla yaklaşmamızı sağlayacak. Yeni pazarlara açılarak; dünyada yayılmaya ve Doğtaş markamızı uluslararası arenada daha fazla duyurmaya devam edeceğiz.” dedi.

Doğtaş Uluslararası Pazarlar Direktörü Serkan Şen ise; “Şu anda yurtdışında 32 ülkeye aktif ihracat gerçekleştiren ve yurtdışında 50 satış noktası bulunan Doğtaş olarak, standımız fuarın en dikkat çekici stantlarından biri oldu ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördük. Çin ve benzeri fuarların etkisi her geçen gün daha da artıyor. Bu yoğun ilgiyle birlikte, Pekin merkezli bir firmayla prensipte anlaştık ve 4 yıllık iş planı ile pazara giriş stratejimizi belirledik. Deniz aşırı ülkelerin markamıza çok yoğun ilgisi var. Yaptığımız işbirlikleriyle Türkiye’nin prestijli markası olma yolunda yine büyük adımlar attık.” dedi.

ÜYE GİRİŞİ

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Avantajlardan yararlanmak için

Hemen üye ol