EN TR
Doğtaş’la trendlerin izinde yenilenin…

Dünya trendlerini Doğtaş tasarımlarıyla evlere yansıttıklarını ifade eden Doğtaş Tasarım ve Ar-Ge Direktörü Yılmaz Seber, rahatlığın ön planda olduğu şık ve rahat mobilya trendlerinin tüm dünyada yaygınlaştığını belirtti. Yoğun iş temposu nedeniyle insanların zamanlarını evlerinde rahat ve huzurlu bir şekilde geçirmeyi tercih ettiklerini vurgulayan Seber; “Trendler evimizi, evimiz de trendleri şekillendirirken beğenilerimiz durmaksızın değişiyor. Yaşadığımız alanlar da bu değişime ayak uyduruyor. Sosyalleşmek için dışarı çıkmak yerine daha çok evimizi tercih ediyoruz. Arkadaş buluşmaları, sohbetler ve kutlamalar artık evlerde daha fazla yaşanıyor. Evlere döndüğümüz bu zamanlarda, yaşadığımız mekanı kışa hazırlamak her ne kadar son yıllarda mevsim geçişlerini çok sert yaşamasak da bir gelenek olarak devam ediyor. Biz de ekip olarak bu anlayıştan yola çıkarak ürünlerimizi tasarlıyoruz. Son dönemde tüketicilerimizden çok olumlu geri dönüşler aldık. Her sezona uygun ürün tasarımlarına devam edeceğiz.” dedi.

Dünyada önce moda, sonra dekorasyon alanında hızla yayılan trendlerden biri ‘sadeleşmek’. Kalabalıktan ve detaylardan sıkılan insanlar özlerine dönüp en sade ve az detaylı olanla uzun ömürlü bir yaşam kurgulamak istiyor. Yalın hatların egemen olduğu uzun süreli kullanıma olanak sağlayan tasarımlar ise ön plana çıkıyor. Yaşam alanlarımızı kuşatıyor. Bize de bu sadeliğin dinginliğinde sakinleşmek kalıyor. 

Büyük mobilyalardan aksesuarlara kadar yaşam alanlarında farklı kullanımlar için mermer, yıldızı parlayan bir malzeme olarak dikkat çekiyor.  Mermerin soğuk görüntüsü sıcak renkler ve geleneksel detaylarla harmanlandığında ortaya keyifli yaşam alanları çıkıyor. 

Bu renk geçtiğimiz yıl hem moda sektörüne hem de dekorasyona adını sağlam harflerle yazdırdı ve ikonikleşti. Tüm toprak tonlarıyla bir arada kullanılan Marsala, dingin ve modern alanların da anahtarı oldu. Bununla da yetinmeyip Doğtaş’ın ürün gamında yepyeni bir seriye de ismini verdi ve evlerinize girmeye hazır. 

ÜYE GİRİŞİ

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Avantajlardan yararlanmak için

Hemen üye ol