EN TR
Doğtaş’tan İstihdam Seferberliğine Destek

Doğtaş Genel Müdürü Ersin Serbes; bir süre önce mobilya sektöründe KDV indirimi uygulamasının hayata geçirilmesiyle sektörde hareketlenmenin başladığını, olumlu gidişin etkisiyle de istihdam planlarının yeniden düzenlendiğini, devletin başlattığı istihdam politikasına destek vererek yeni işe alımların gerçekleşeceğini söyledi. 


Açılacak bayii mağazalarına da ek istihdam yaratacak olan Doğtaş Kelebek, yılsonuna kadar yaklaşık 1.000 kişiye istihdam sağlamış olacak

Şirket olarak ekonominin canlanması adına fedakarlıktan kaçınmadıklarını ifade eden Serbes; “Mobilya sektörü emek yoğun bir sektör. Şirketimiz şu anda doğrudan 1.300, dolaylı olarak yaklaşık 10.000 kişilik büyük bir aile. Sektörel deneyimi uzun yıllara dayanan güçlü bir ekiple çalışmalarımıza devam ediyoruz. Devletimizin başlattığı istihdam seferberliğini canı gönülden destekliyoruz. İstanbul’daki genel merkezimizin yanı sıra Biga ve Düzce’de yer alan üretim tesislerimize bu yıl için öngördüğümüz 215 kişilik işe alım planını yeniden gözden geçirip 300 kişiye çıkardık. Doğtaş ve Kelebek gibi sektörün takip edilen ve öncü markalarını bünyesinde bulunduran şirketimizde, bu yıl yüzde 40 büyüme hedefledik. Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda insan kaynağı yatırımlarımıza da devam edeceğiz. Açılacak bayii mağazalarımız da ek istihdam demek. Böylelikle 2017 yılı sonuna kadar yaklaşık 1.000 kişiye istihdam yaratmış olacağız. Amacımız Türk mobilya sektörünü ileriye götürmek. Yurtdışında da markalarımızla yaygınlık kazanarak, Doğtaş’ı dünyanın önemli mobilya markalarından biri yapmak istiyoruz.” dedi. 

ÜYE GİRİŞİ

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Avantajlardan yararlanmak için

Hemen üye ol