FENG SHUI VE EVİNİZ

Feng Shuı Ve Eviniz

Bulunduğunuz mekânlar her zaman temiz ve düzenli olmalıdır. Bu sayede dağınıklığın verdiği olumsuz enerji evinizden ve dolayısıyla sizden uzak duracaktır.

Yaşadığınız mekânlarda canlı çiçekler bulundurun. Kuru çiçekler pozitif enerjiyi aksi yöne çevirdiği için tercih etmeniz doğru olmayacaktır.

Feng Shui öğretisi mor rengin seçilmişliği, zenginliği ve pozitif enerjiyi işaret ettiğini söyler. Evinizin bir köşesinde bu renge mutlaka yer vermelisiniz.

Bulunduğunuz mekândan dışarı baktığınızda sizi memnun etmeyen manzaraları görmemek için perdeler ile alanınızın gizlenebilir olmasını sağlayın. Yaşam alanınızdaki pozitif enerjinin sizden uzaklaşmaması için tuvalet kapılarını ve klozet kapaklarını her zaman kapalı tutun. Mekâna girişte görülen ilk duvara asılacak bir ayna ferahlık hissine sebep olur.

Mutfağınızda fırın ile buzdolabını yan yana yerleştirmeyin. Bu, ateş ve su elementinin çarpışmasına neden olacaktır. Mekânlarınızda soğuk renkler yerine canlılığı ve yaşamı simgeleyen sıcak renkler tercih edin. Bu şekilde pozitif enerji her zaman sizinle olacaktır. Uzun koridorlarda pozitif enerji oldukça yavaş hareket ettiği için bu tarz mekânlara rüzgar çanı gibi hafif sesler çıkaran eşyalar asabilirsiniz. Yatağınızı asla pencerenin önüne koymayın. Camın kırılgan yapısı uyku kalitenizi azaltır. Kesinlikle iki aynayı karşılıklı yerleştirmeyin. Bu durum pozitif enerjinin aynalar arasında sıkışarak evinizde dağılmasını engelleyecektir. Feng Shui öğretisi yeşil rengin sakinleştirici ve güç yenileyici olduğunu söyler. Yorgunluktan şikâyet ediyorsanız yatak odalarınız ve çalışma mekanlarınız için yeşil ve tonlarını kullanmalısınız. Çalışma masanızın ön tarafını boş tutmaya özen gösterin. Masanızın önünde duran eşyaların yarattığı karışıklık işlerinizin olumlu gidişatını bozacaktır.

Evinizde köşeli eşyalar kullanmaktansa, köşeleri sivri olmayan yuvarlak eşyalar kullanın. Evinizde ya da çalışma ortamınızda kırık veya bozuk eşyalar bulundurmak negatif enerji yayar.

Yayınlanma Tarihi: 8 Aralık 2017 Cuma

Etiketler