EN TR
METALİK DOKUNUŞ

Her yıl, dünyanın en önemli mobilya fuarlarındaki sunumlarda en çok karşılaşılan eğilimler, gelecek sezonun dekorasyon trendlerini belirler. 2018 yılının trendleri arasında metalik hatlar yer alıyor. Altın ve bronz görünümlü metaller, aydınlatmalardan depolama çözümlerine birçok detayda kendini gösteriyor. Bu trendin uygulaması hakkında birkaç tüyo için okumaya devam edin.

Pirinç ve bakır, evlerimizde uzun zamandır var olan materyaller olsa da; trendlerle birlikte kullanım alanları genişliyor. Her dönem sofistike ve lüks bir duruş sergileyen altın yansımalı detaylar, önceleri dekoratif objelerde ve ayna, koltuk gibi ana parçaların süslemelerinde karşımıza çıkıyordu. Günümüzün tasarım anlayışı sayesinde bu materyal, daha minimal parçalarda kendini gösteriyor. Bu yıl altın ışıltısına hat olarak yer vermek ve modern dizayn edilmiş aydınlatmaları altın renginde tercih etmek moda.


Salonunuzda altın ışıltısını kullanmanın en modern yollarından biri, sezonun hit parçası sanatsal aydınlatmalarda gold rengi tercih etmek. Kafes formlu ya da metal çubuklardan oluşan aydınlatmalar, yaşam alanlarınızda güncel bir tavır sergilemenizi sağlayacak. Minimal pirinç çerçeveler, altın detaylara hat olarak yer verme trendine bir atıfta daha bulunduğunuzu gösterecektir.

Altının ihtişamını yatak odasına taşımak için, gold detaylı komodinlerinizi pirinç abajurlarla kombinleyebilirsiniz. Gardırop kapaklarında yine bu materyali tercih ederek altının vurucu etkisinden faydalanabilirsiniz.


Dekorasyonuna masif ahşabın yön verdiği yaşam alanlarına, bronzun ışıltısı çok yakışıyor. Yatak odanızın dinlendirme katsayısını artırmak için, mat meşe ağacından elde edilen ahşabın saf dokusundan yararlanın. Bu dokuya eşlik edecek bronz kullanımı, ambiyansı farklılaştıracaktır. Mobilyaların ayaklarından kulplarına, minimal aydınlatmalardan kişisel objelere kadar pek çok detayda, bronzun modern tavrına yer verebilirsiniz.


Sonuç olarak aydınlık, ferah ve şık yaşam alanları, yansımalı metallerle ışıldıyor. Evinizde parlaklığı artırmaya ne dersiniz?

ÜYE GİRİŞİ

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Avantajlardan yararlanmak için

Hemen üye ol