EN TR
Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk


SOSYAL SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ.

Doğtaş , sosyal sorumluluk bilinci içersinde, ülkemizin ‘yaşam kalitesini iyileştirme’ amacına ulaşmak için, çalışanlarımızla, onların aileleriyle, yerel halkla, bütün toplumla birlikte ekonomik gelişmeye destek verme sorumluluğunu taşımaktadır.


Topluma Ve Çevreye Duyarlı Davranırız

  • Tüm faaliyetlerde toplumsal yarar ve çevreye saygı doğrultusunda hareket ederiz.
  • Doğal kaynakların korunmasına özen gösteririz.
  • Sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde çalışırız.
  • İnsanların yaşam standartlarını arttıracak gelişmelere öncelik veririz.

TEMA Vakfı

“Her Exclusive Alana 1 Fidan”

2007’de ürettiği özel ürünü Exclusive yemek ve yatak odası alan her müşteri için Konya Karapınar bölgesinde çölleşmeyele mücadele için fidan dikilmiştir. TEMA Vakfı ile anlaşılarak 1000 adet fidanı Türkiye’de şu an bilinen tek çöl noktası olan Karapınar’a diken Doğtaş bu ürünü alan müşterilerine sertifika vermiştir.


Kâğıt Atık Geridönüşüm Projesi

Doğtaş bünyesinde ofislerde kullanılan kâğıtların geri dönüşüme kazandırılabilmesi için çöpe değilde yaptırdığı özel kağıt atık kutularına toplayarak TEMA Vakfına gönderen Doğtaş çevreye duyarlılığını bu sosyal sorumluluk projesiyle yerine getirmiş oldu. İlköğretim okullarına da dağıtılmak üzere hazırlanan kutular özel uyarı mesajları ile çocuklarda çevre bilincini aşılamayı planlamıştır.


Kültür ve Sanat

Doğtaş, kültür ve sanatın çağdaşlık yolundaki en önemli unsurlardan biri olduğuna inanır ve buna hizmet eden oluşumları içtenlikle desteklemektedir.


DOĞTAŞ Tiyatrosu

Doğtaş, 2001 yılında Biga’da kurduğu Doğtaş Tiyatrosu ile bölgesinde tiyatrocular yetişmesine katkı sağlayarak sayısız başarılı oyuna imza atmıştır.

Bunların içinde ‘Köprülü Hamdi Bey’’, ‘155 Alo İmdat’ ve ‘Keloğlan’ oyunları yüzün üzerinde sahnelenerek büyük başarıya imza atılmıştır.

Öğretmen Sami Kargı’nın önderliğinde çalışmalarını sürdüren öğrenciler sahneledikleri oyunlarla bayilerimize de giderek turnelere çıkmaktadır.


Gezici Çanakkale 1915 Gezisi

Doğtaş Mobilya A.Ş. Çanakkale şehrinde köklenen saygın markalardan biri olmanın getirdiği bilinçle yepyeni bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza atıyor.

18 Mart 2010 tarihinde, Çanakkale’de yapılan törenle, Başbakanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açılan Çanakkale 1915 Müzesi, bu tarihten itibaren Doğtaş’ın ana sponsorluğunda Türkiye’yi dolaşıyor.

Tüm dünyada, çevreye duyarlı, ilk ve tek mobilya markası...

Özgün tasarımları ve kalitesinin yanı sıra, sürdürülebilir yaşam ve çalışma anlayışıyla sektörün liderleri arasında bulunan Doğtaş, bir ilke daha imza attı. 6 Ocak 2011 tarihi itibariyle Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UN Global Compact) imzalayan Doğtaş, küresel düzeyde kabul gören bu sözleşmeye gönüllü olarak taraf oldu.

1999 Davos Dünya Ekonomik Forumu'nda iş dünyası liderlerine tanıtılan ve özel sektörün çeşitli işbirlikleriye yerel kalkınmayı tetikleyecek projeleri hayata geçirmesini amaçlayan BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, 15 civarında üyelikle başlamıştı.

Bugün dünya ekonomisini ayakta tutan birçok lider firmanın taraf olduğu bu sözleşmeye imza atan ilk ve tek mobilya üreticisi ise Doğtaş oldu. Böylece ‘tüm iş süreçlerinde, günlük aktivitelerinde, uygulama ve projelerinde insan ve çevre odaklı yaklaşımını; sürdürülebilir, şeffaf ve hesap verebilir yönetim anlayışı ile sürdürme’ gerekliliğini yerine getirme taahhüdü veren dünya ekonomi devlerinin arasında Doğtaş da yerini aldı.

ÜYE GİRİŞİ

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Avantajlardan yararlanmak için

Hemen üye ol