DEKORASYONDA MODERN STİL NEDİR?

Dekorasyonda Modern Stil Nedir?

Mobilyada, süslemelerden uzak, yalın ve net bir anlayış arıyorsanız, sizin stiliniz Modern Stil olabilir! Odağında sadelik ve ergonomi olan bu stil, 1950’lerin başında yaygınlaştı. Siz de evinizde yalın, konforlu ve aynı zamanda estetik bir dekorasyon anlayışından yanaysanız, tercihinizi Modern Stil’den yana kullanarak sadeliğin keyfine varabilirsiniz…
Farklı dokuları ve yüzeyleri bir araya getiren düz hatlı mobilyalar tercih edin.

Çok sayıda aksesuar kullanımından kaçının. Aksesuarlarınız da mobilyalarınız gibi yalın olmalı. Çok süslü, pullu, taşlı aksesuarlar kullanmaktan kaçının.

Tekstil seçiminizde tek renk kullanmaya dikkat edin. Eğer desenli kumaşları tercih ediyorsanız, geometrik desenler Moden Stil için uygun olacaktır.

Modern Stil’de, mobilya tasarımlarında çizgiler çok net ve yalın olduğu için malzeme kullanımı çeşitlilik gösterebilir. Örneğin, bir kanepe ya da sehpa tasarımında birden çok malzeme ve renk bir arada kullanılmış olabilir.

Yaşam alanlarınızda, hem mobilyaların, hem de genel atmosferin içinde belirli odak noktaları oluşturun. Bu, mobilyalarınızda göze çarpan bir renk kullanımı olabileceği gibi, bir oda içerisinde yarattığınız dikkat çekici bir köşe de olabilir.

Bu stilde dekore ettiğiniz alanlarda ferah bir görünüm için, bolca depolama ünitesi kullanmalı ve dağınıklıktan kaçınmalısınız.

Created On: Tuesday, February 7, 2017

Tags