TV ÜNİTELERİ

Modern, klasik, retro ya da country... Doğtaş’ın zarif çizgilerini yansıtan TV üniteleri tam size göre.

Tv Üniteleri

Televizyon üniteleri hem fonksiyonel hem de dekoratif unsurlardır ve bir salonun görsel bütünlüğünde önemli rol oynarlar. Televizyonu taşıyan düzenek olmalarının ötesinde evin havasını değiştirir, oturma odası ve salon dekorasyonuna stil kazandırır, ruh verirler.

Her zevke özel çizgileriyle ön plana çıkan, tarz ve uyumu bir arada sunan Doğtaş’ın kullanışlı, çok yer kaplamayan ve her akımı ustalıkla yansıtabilen TV ünitesi modelleri, Doğtaş farkı ve karakteristiği ile salonunuzda ve yemek odanızda özgün bir ambiyans oluşturur.

TV Ünitesi Mi, TV Sehpası Mı?

Fonksiyonel modülleri ile daha fazla eşyayı muhafaza etmeye imkan tanırken ev dekorasyonunu da zenginleştirme imkanı tanıyan televizyon ünitesi modelleri, bu özellikleri ile televizyon sehpalarından kolaylıkla ayrılabiliyor.

TV sehpası ise TV ünitesinden farklı olarak yalnızca televizyonun konumlandırılacağı bir platform olarak karşımıza çıkıyor. İki mobilya alternatifinden hangisinin sizin için daha ideal bir tercih olacağını belirlemek için ise birtakım noktalara dikkat etmenizi öneririz.

TV Üniteleri ve TV Sehpaları Seçerken Nelere Önem Verilmeli?

Salonunuzdaki şıklık mobilyaların tarzında ve birbirleriyle olan uyumunda gizlidir. TV ünitesi de bu armoninin notalarından birisi olarak değerlendirilebilir. Hatta bazen maestro görevi üstlenerek tüm konsepti o yönetir ve ortamın şıklığını domine eder.

İşte tam da bu nedenle daha önce de sözünü ettiğimiz gibi bu dekoratif ve kullanışlı mobilyaların seçiminde özenli olmanızda yarar var. Bu doğrultuda TV sehpası modelleri ve TV ünitesi modelleri arasından doğru tercihi yapmak için aşağıdaki maddeleri dikkate almanızı tavsiye ederiz:

  • Öncelikle eğer kitap, biblo ve benzeri aksesuarları sergilemekten hoşlanıyorsanız raflı TV ünitelerini tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Raf modülleri hem dağınıklığı toparlar, hem detay zenginliği oluşturur, hem de sofistike bir üslubun ana hatlarını oluşturur.
  • Bir diğer husus ise renk uyumudur. Seçeceğiniz TV ünitesi, odadaki diğer mobilyalarla tarz ve renk anlamında uyumlu olmalıdır.
  • Fonksiyonelliğe de önem vermelisiniz. TV sehpasını ya da TV ünitesini televizyonun vitrini değil, aynı zamanda rafları, çekmeceleri ve bölmeleri ile eşya yükünü azaltan derleyip toparlayıcı bir dekorasyon ögesi olarak görmenizde fayda var.
  • Oturma alanınız metrekare bakımından küçükse, buna uygun ebatlarda TV ünitesi tercih etmelisiniz. Ancak geniş bir alanınız varsa büyük modeller yahut köşe TV ünitesi seçmek mantıklı bir tercih olacaktır. Ayrıca TV ünitesinin televizyonunuzun büyüklüğü ile orantılı olması önemli.
  • Montajı kolay ve pratik olan bir ürün tercih etmek hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayacaktır.

TV Ünitesi Modelleri Ve Fiyatları

Salon dekorasyonunda özgün ve farklı bir tarz benimsediyseniz, özel tasarım TV ünitesi modelleri tarzınızı göz alıcı bir biçimde yansıtarak sizi de mutlu edecektir.

Evinde doğanın dokunuşlarını ve genetiğini görmek isteyenler için ise ahşap TV ünitesi doğru bir seçenek olacaktır. Doğtaş TV ünitesi ürün seçenekleri arasında yer alan Montana TV Ünitesi, bu anlamda tarzınızın baş kahramanı olabilir.

Kitap tutkunları için kitaplıklı tv ünitesi hem fonksiyonel hem de şık ve derin bir perspektif oluşturacaktır. Işıltıdan, yansımalardan ve derinlikten hoşlananlar için aynanın dekorasyondaki yeri özeldir. Aynalı TV ünitesi hem gün ışığını hem de loş ortam ışıklarını yansıtan özelliği ile oturma alanlarınıza ekstra bir zarafet ve kalite katacaktır.

Modası asla geçmeyen çizgileri stilize olmuş şekliyle salonunuza taşımak ve bunu retro tv ünitesi ile hayata geçirmek için ise Clarissa TV Ünitesi ideal olabilir. Şık ve aynı zamanda çok yer kaplamayan bir TV ünitesi tercih ediyorsanız, askılı TV sehpası olarak da anılan duvar TV ünitesi ihtiyacınıza rahatlıkla cevap verecektir.

Öte yandan iddialı ve gösterişli bir tarzınız varsa avangard TV üniteleri, salonunuzdaki sofistike havaya son dokunuşu yaparak mükemmel uyumun altını kalın çizgilerle çizecektir. TV ünitesi fiyatları da en az stili kadar önemli bir ayrıntıdır. Ancak TV ünitesi ve TV sehpası fiyat aralıkları, mobilyanın malzemesinden tarzına ve ebatlarına kadar birçok faktörle orantılı bir şekilde değişkenlik gösterecektir.

TV Üniteleri ve Renk Seçimi

TV ünitesi seçerken en önemli ayrıntılardan birisi de taşıdığı renklerdir. TV üniteniz hangi renk olmalı? Günün trend renklerini mi taşımalı, sizin sevdiğiniz bir renk mi olmalı yoksa diğer mobilyalarla uyumlu bir renk mi tercih etmeli?

Mobilyada koyu rengin derinliği ve asaletini seviyor, daha aristokrat ve ağırbaşlı ifadelerin sizi yansıttığını düşünüyorsanız siyah TV ünitesi, seçenek listenizde ilk sıralarda yer alabilir. Siyah renkli TV üniteleri aynı zamanda modern TV ünitesi seçeneklerine de güzel birer örnek oluşturacaktır.

Diğer yandan modası hiç geçmeyecek beyaz rengi de değerlendirebilirsiniz. Aydınlık, duru ve göz okşayan bir atmosfer için beyaz TV ünitesi, odanızı şıklığın nirvanasına taşıyacaktır.

Ancak TV ünitenizin mutlaka koltuk takımlarıyla aynı renk olması gerekmediğini de belirtmiş olalım. Kontrast oluşturarak da farklı ve etkileyici bir şıklık yaratabilirsiniz. Aslında her şey sizin ihtiyaç ve zevklerinize kalmış. Doğtaş size mobilya konusunda her ayrıntıyı cömertçe sunuyor. Size ise sadece tarzınızı yorumlamak ve kişiselleştirmek kalıyor.

Devamını Oku
    • 01