AYNALAR

Yaşam alanlarına perspektif kazandıran aynalar, stil sahibi tasarımları ile şıklığı yansıtıyor.

Aynalar

Aynalar, yaşamımızın her alanında karşımıza çıkar. Parlak yüzeyli bu aksesuarların olmadığı bir hayat, kulağa çok uzak geliyor. Asansörlerde, banyolarda, giyinme kabinlerinde, ev dekorasyonunda, mağazalarda ve daha sayısız yerde kullanılan aynalar, dekoratif özellikleri kadar işlevsel özellikleri ile de hayatı kolaylaştırmaktadır.

Şık tasarımlı mobilyaların adresi Doğtaş, diğer tüm mobilyalarında olduğu gibi, aynaları ile de kaliteli çizgisini, benzersiz dizaynları ile buluşturarak göz alıcı ayna modellerini beğeninize sunuyor. Farklı boyut, kesim ve tasarıma sahip, geniş yelpazeli Doğtaş ayna modelleri ile her zevke hitap eden ayna çeşitleri, yaşam alanlarını güzelleştirmeye devam ediyor.

Kullanım Alanlarına Göre Ayna Modelleri

Ayna, günlük hayatın pek çok farklı alanında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu doğrultuda Doğtaş ayna modelleri, ergonomik tasarımları ile makyaj masası aynasından, konsol üstü aynaya kadar, farklı ihtiyaçlara hitap ediyor.

Dekoratif Aynalar

Kullanım alanına göre aynalardan ilki, dekoratif ayna modelleridir. Dekoratif aynalar, ev ve ofis gibi yaşam alanlarına tarz katmak için birebirdir. Dikdörtgen, oval, elmas kesimli aynalar gibi farklı kesimlere sahip aynaları, dekoratif olarak kullandığınızda boş duvarları anında ilgi çekici kılabilirsiniz. Dekoratif ayna, yalnızca duvarlara şıklık katmakla kalmaz, aynı zamanda odaya giren ışığı yansıtarak, daha aydınlık ve ferah ortamlar elde etmenize yardımcı olur.

Konsol Üstü Ayna

Doğtaş farkını bir bakışta anlayacağınız konsol üstü ayna modelleri, son yılların trend mobilyalarından olan konsollar için eşsiz bir seçim. Özellikle birbirinden tarz konsol modellerimiz ile kusursuz bir uyuma sahip, bu ayna çeşitlerini dilerseniz salon dekorasyonunda dilerseniz de yemek odası dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

Üç farklı boyutta bulabileceğiniz konsol üstü ayna modelleri, birlikte kullanıldığında modern bir estetik yaratırken, bu aynaları, zevkinize ve ihtiyacınıza yönelik, tekli ve çiftli olarak da bulabilirsiniz. Aynanıza uygun konsol modellerine hemen göz atabilir, sepetinize ekleyerek online sipariş oluşturabilirsiniz.

Şifonyer Aynaları

Şifonyer aynaları genellikle yatak odası dekorasyonunun olmazsa olmaz parçalarındandır. Belki de odadan çıkmadan önceki son durağınız olan şifonyer aynasını seçerken, yatak odası takımı ile uyumlu olması kadar kaliteli bir işçiliğe sahip olması da önem taşıyor. Kalitesiz aynalar görüntüde bozulmalar yaratabilir. Güçlü duruşunu, kalitesine borçlu olan Doğtaş, şifonyer ayna modelleri için de beklenenin üstünde bir işçilik ve kalite vadediyor.

Makyaj Masası Aynası

Kendinizi şımarttığınız makyaj masalarını, aynalar olmadan düşünmek mümkün değil. Görüntünün oldukça önemli olduğu makyaj masası aynalarını seçerken de dizaynı olduğu kadar kaliteyi de ön planda tutmalısınız. Böylece sizi özel hissettirecek tasarımlar ile makyaj yapmayı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Dekorasyonda Aynanın Önemi

Konu dekorasyon olunca aynalar yalnızca görsel işleve sahip olmaktan çıkar. Bunun temel sebeplerinden biri ise evlerin; özele indirgeyecek olursak odaların, büyüklüğünün ve aldığı gün ışığının evden eve değişiklik göstermesidir. Aynalar illüzyon etkileri ile bilinir. Bu etkileri, ev dekorasyonunda dar alanlar için muhteşem bir çözüm oluşturur.

Alanları aydınlık ve ferah gösterebilme gücüne sahip olan aynalar, pencereden veya yapay ışıklandırmalardan aldıkları ışığı, diğer mobilyalar gibi absorbe etmek yerine yansıtarak ortamlara aydınlık verir. Bunun yanı sıra, yine yansımaya dayalı olarak mekanları olduğundan daha geniş gösterir.

Bu sebeple dar evlerde ayna kullanımı sıklıkla önerilir. Büyük evlerde ise ortama ışıltı katması ve yansımalı yüzeylerin zengin görünümü gibi çeşitli nedenlerle ayna kullanımı tercih edilmektedir.

Ayna Modelleri Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eviniz için ayna seçimi yaparken aklınızda bulundurmanız gereken ilk unsur elbette kalitedir. Kaliteli aynalar, uzun kullanım ömrü ve memnuniyet sunar. Kaliteden emin olduktan sonra, kullanacağınız odanın dekorasyonuna uyumuna göre bir model seçmenizde fayda var. Yatak odalarında genellikle makyaj masası aynası ve şifonyer aynası kullanıldığı için bu mobilyalara özel tasarlanmış aynalara bakabilirsiniz.

Öte yandan salon ve yemek odalarında ise konsol üstü ayna veya dresuar üstü ayna modelleri kullanılabileceği gibi, yalnızca duvara ışıltı katmak için de kullanabilirsiniz. Ayna tercih ederken üzerinde durulması gereken bir diğer konu ise bütçenize uyumlu olmasıdır. Genel olarak ayna fiyatlarında belirleyici faktör kullanılan çerçevedir.

Çerçeve ve ayna yapımında kullanılan malzemenin kalitesi ve işçilik gibi etkenler aynanın fiyatını etkilemektedir. Çerçevesiz ve düz kesim aynalar daha uygun fiyatlı bulunabilmesine karşın, kullanım ömrünün uzun olması, üst düzey bir görüntü ve tasarım için bu kriterlere göre bir hesaplama yapmanız uzun vadede sizin yararınıza olacaktır.

Dekorasyonda Ayna Kullanımı Önerileri

Dekorasyonda ayna kullanımının da kendince püf noktaları vardır. Aynalar doğru kullanıldığında mekanlara aydınlık ve estetik katar. Duvara asılan aynaları salon ve oturma odalarında konsol üzerinde üç farklı boyutun bir araya geldiği bir takım halinde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra aynaları, arkadan led ışıklandırma ile süsleyerek farklı ve zengin bir görünüm elde edebilmeniz mümkün.

Eğer çerçeveli ayna almayı düşünüyorsanız, çerçeve renginin mobilyalarla uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Örneğin, altın çerçeveli bir ayna kullanacaksanız, altın detayını başka mobilyalarda veya aksesuarlarda da geçirebilirsiniz. Ahşap çerçeveli bir ayna ise, ahşap renginin, varsa diğer ağaç mobilyaların rengi ile uyum içerisinde olmasını öneriyoruz.

Aynaları, aydınlatma ürünleriyle bir arada kullanırsanız elegan bir görüntü yaratabilirsiniz. Örneğin, konsol üstü aynaları duvara astıktan sonra konsol üzerine zarif bir abajur yerleştirerek modern bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Üstelik, modern çizgilere sahip, şık aydınlatma ürünlerinin hepsini Doğtaş’ta bulabilmeniz ve anında sepetinize ekleyebilmeniz mümkün.

    • 01