Doğtaş Misafir Pati Sponsorluğunda Hayat Tamircisi

Doğtaş Misafir Pati projesi iş birliğiyle hayata geçirilen Hayat Tamircisi hakkında detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Doğtaş Misafir Pati Sponsorluğunda Hayat Tamircisi

Toplumsal konulara duyarlı bir mobilya üreticisi olan Doğtaş’ın sokak hayvanlarını koruma projesi Misafir Pati sponsorluğunda izleyicilerle buluşacak olan Hayat Tamircisi, kalpleri ısıtmaya geliyor. Peki nedir bu Misafir Pati projesi?

Tüm canlıların yaşam hakkına saygı duyan Doğtaş markasının sokak hayvanları için geliştirdiği Misafir Pati, her Doğtaş mağazasında bir sokak hayvanı barındırarak herkesi sokak hayvanlarına sahip çıkmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesidir.

kedi kulübesi ve beyaz kedi

Her Doğtaş mağazasının bir sokak hayvanı sahiplenmesine önayak olan proje kapsamında üretilen “Misafir Pati” isimli kulübeler, kedi ve köpeklerin güvenli bir ortamda yaşamalarını desteklemek için Doğtaş mağazalarında konumlandırılıyor.

Size en yakın Doğtaş mağazasını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hayvanlara Destek Programı: Hayat Tamircisi

Kendini engelli hayvanların hayatını güzelleştirmeye adayan ve Hayat Tamircisi olarak tanınan Hasan Kızıl, 9 Nisan 2020 tarihinde Doğtaş Misafir Pati projesi sponsorluğunda Kanal D’de yayımlanacak Hayat Tamircisi adlı programa ev sahipliği yapacak. Sokak hayvanları koruma projesi Misafir Pati ile aslında her mağazasında birer farkındalık projesi yürüten Doğtaş, Hayat Tamircisi programı sayesinde hayvanlarla ilgili duyarlılığın toplumumuzda artmasına önayak olmayı amaçlıyor.

Mardin’in Derek ilçesinde kendi imkanları ile engelli hayvanlar için protez bacak ve yürüteç yapan Hasan Kızıl, Hayat Tamircisi’nin her bölümünde farklı hayatların hikayelerini izleyicilerle buluşturuyor. Hayvanların hayatlarının tamir edildiği her bölümde izleyiciler de sokak hayvanları ve diğer canlılara nasıl sahip çıkılabileceği konusunda bilinçleniyor.

kedi evi önünde duran beyaz kedi

Her Bölümde Onarılan Başka Bir Hayat

Misafir Pati hareketi iş birliği ile yola çıkan Hayat Tamircisi, herkesi sokak hayvanları ve diğer tüm canlıların hayatına saygı duymaya davet ediyor. Hayat Tamircisi, hayvan dostu mağazaları ile herkesin sokak hayvanları için elinden geleni yapabileceği mesajını vermeye çalışan Doğtaş’ın sponsorluğu ile çocukların, gençlerin, yaşlıların, tüm Türkiye’nin kalbini ısıtmak için ekranlara çıkıyor.

Bu sayede hayvanlarla ilgili önyargıların kırılmasına da katkıda bulunan Hayat Tamircisi, hayatın yalnızca insanlardan ibaret olmadığını ortaya koyuyor. Her mağazasında bir evcil hayvanın bakımını üstlenen Doğtaş markası da Hayat Tamircisi programına sponsor olarak tüm markalar ve insanlar adına anlamlı bir harekete öncülük ediyor.

Mobilya üretip satmanın ötesinde çevresine ve dünyaya duyarlı bir anlayış benimseyen Doğtaş’ın sponsorluğunda hayata geçirilen Hayat Tamircisi’ni takip ederek siz de her bölümde yeni bir maceraya şahitlik edebilirsiniz.

misafir pati logo

Sokak Hayvanları İçin Siz Ne Yapabilirsiniz?

Hiç şüphesiz ki mutlaka herkesin sokak hayvanları koruma adına yapabileceği şeyler, atabileceği adımlar vardır. Öncelikle sokakta yaşamını sürdürmeye çalışan hayvanların bakımını üstlenerek çevrenize de örnek olabileceğinizi belirtebiliriz. Bu doğrultuda yaşadığınız bölgedeki hayvanların yemek ve su gibi temel ihtiyaçlarını, gerekli bakımlarını ve barınma gereksinimlerini karşılayarak işe başlayabilirsiniz.

Eğer evinizde evcil bir hayvana yer açmak isterseniz, satın almak yerine sokaktaki canlardan birini sahiplenerek ailenizi genişletebilirsiniz. Evcil hayvan sahiplenme konusunda dilerseniz Doğtaş mağazalarından da destek alabileceğinizi belirtmiş olalım. Misafir Pati hareketi kapsamında her tür bakımı Doğtaş mağazaları tarafından karşılanan hayvanları sahiplenmek için mağazalarımızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Sahiplenme şartlarını yerine getireceğinizi belirttikten sonra bakımını üstleneceğiniz patili dostumuzun sizinle ve ailenizle güzel bir hayat süreceğine elbette eminiz. Bu sırada dışarıdaki diğer sokak hayvanları için her zaman bir fark yaratabileceğinizin altını da yeniden çizmiş olalım. Unutmayın, bu dünyada yalnız değiliz. Hayvanların hayatını güzelleştirmek sizin elinizde!

Evcil hayvanınızla yaşadığınız ortamda hijyen sağlamak için atabileceğiniz adımları ise Koltuk Nasıl Silinir? başlıklı içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Created On: Thursday, April 9, 2020