DUVARLAR DİLE GELDİ

Duvarlar Dile Geldi

DUVARLAR DİLE GELDİ

Evimiz bizim için huzurlu bir sığınak. Bu sığınağı mutlu ve keyifli hale getirmekse, doğru dekorasyon dilini belirlemekten geçiyor. Kişiliğimizi yansıtan mobilyalar ve aksesuarlar seçmek, ortaya hayran olunası yaşam alanları çıkarıyor. Ancak dekorasyonu tamamlamak için detaylara da önem vermek gerek. Özellikle de duvarlara!

DOĞANIN İÇİNDE

Çiçekler, hayvanlar, grafik desenler... Duvar kağıtları artık çok daha cesur. Özellikle salon, yatak odası gibi alanlarda kullanılan duvar kağıtları, evinin ambiyansını daha eğlenceli ya da daha sofistike çizgilerle buluşturmak isteyenler için bulunmaz nimet. Öyle ki, beğendiğiniz bir deseni duvar kağıdına bastırmak da artık mümkün.

ÇITALAR VE DESENLER

2018’de hayatımıza giren ve en sevilen duvar uygulamalarından biri olan çıtalar, bu yıl da hayatımızda olmaya devam edecek. Ama bu yıl biraz daha cesur ve radikal değişikliklerle... Çünkü bu yılın trendi olan mix&match, yani ‘karıştır, yakıştır’ felsefesi, duvarlar için de geçerli. Artık çıtalar, duvar kağıtlarıyla buluşup, mekanları son moda bir elbise gibi sarmalıyor.

RENKLERİN ŞİFRELERİ

Adaçayı, mercan ve siyah... Evet kulağa çılgınca geliyor ama 2019’un en popüler renkleri bunlar. Gün ışığıyla yıkanan bir eviniz varsa siyahın cazibesinden korkmanıza gerek de yok. Zira, açık renkli mobilyalar ona çok yakışıyor. Dingin bir mekan yaratmak içinse adaçayının dinlendirici etkisine hayır dememelisiniz. Mercan rengiyle de kilim desenlerini ve egzotik aksesuarları harmanlayarak, kendinizi hippi chic trendinin başrolüne koyabilirsiniz.

ÇERÇEVE KARDEŞLİĞİ

Duvarlarınıza hareket katmak için illa da büyük değişiklikler yapmanıza gerek yok. Boş çerçeveleri kullanarak, şık bir yaşam alanı yaratmak da mümkün. Farklı boylarda ve tarzlardaki boş çerçeveleri kombinleyerek asabileceğiniz gibi, çerçeveleri üst üste konumlandırarak duvarınıza üç boyut etkisi kazandırabilirsiniz. Hatta eskiciden alacağınız çerçeveleri sprey boyalarla boyayarak, kendi tarzınızı da yaratabilirsiniz.

Created On: Monday, April 8, 2019

Tags