Eviniz İçin Aydınlatma Dekorasyon Fikirleri

Eviniz ruhunuzu yansıtır. Eviniz, hayata bakış şekliniz, iç dünyanız, vizyonunuz, kültürünüz ve kişilik özelliklerinizden ilham alarak kendini bulur. Bir evi ev yapan yegane ögelerdir mobilyalar ve aksesuarlar. En güzel evler hiç kuşkusuz, bir “stili” olan evlerdir. En pahalı mobilyalarla döşenmiş olması değil, bir tarzının ve duruşunun olmasıdır evi güzel kılan unsur. Ayrıca aydınlatmalar da son derece önemlidir. Aydınlatma dekorasyon fikirleri sayısızdır; her birinin de önemi oldukça büyük.

Klasikten yenilikçiye; geleneksel çizgilerden çağdaş ve modern esintilere; yalın bir üslup olan minimalizmden iddialı ve frapan konseptlere, biyofilik üsluptan denge ve sakinliği eksenine alan zen akımına kadar pek çok tarz, ev dekorasyonlarında kendini hissettirir. Mekanları güzel kılan ikinci unsur ise aydınlatmadır. Işık olmazsa her şey anlamını yitirir. İyi dekore edilmiş ve doğru aydınlatılmış bir mekan ruhu besler ve huzuru çağırır.

Her dönem trend olan dekorasyon fikirleri ve mobilya stillerinin yanında birkaç stili harmanlayarak kendi yorumunuzu katacağınız kendi akımlarınız da evinizi özgün ve çarpıcı kılabilir.

Çiçeklerin, duvar kağıtlarının, ahşabın ve doğanın vurgusunu yapan country; geçmiş zamanın çizgilerini baş tacı eden Retro, daha yenilikçi ve şehirli bir akım olan endrüstriyel, geleneklerine bağlı ve muhafazakar bir stil olan klasik anlayış gibi bilindik ve alışılmış akımların yanı sıra biyofilik tasarım, minimalist tasarım ve zen tasarım da etkisini güçlü bir şekilde göstermeye başladı. Tüm bu tasarımlar ışıkla ve ışığı sunan kreatif aydınlatmalarla bir evi değerli kılıyor.

Biyofilik Akımı ve Aydınlatma Önerileri

doğtaş venera yemek aydınlatma

Şimdilerde adı sıkça duyulan biyofilik tasarım, kelime kökünden de anlaşılacağı üzere besinini yaşamdan alıyor. Tüm hücreleriyle, genetiğiyle ve ruhuyla doğaya bağlı olan insanoğlu aslında onu her daim yanı başında istiyor ve toprak kokan, yaprağı ve bitkiyi özne yapan, doğal yaşamı merkezine alan bir stili bizimle tanıştırıyor.

Kentlileştikçe doğadan kopan insanoğlunu yeniden ahşapla, bitki örtüsüyle, taş ve toprakla buluşturan, böylelikle motivasyon ve verimliliği artıran bu yaklaşım, kişinin özüne dönmesini ve daha mutlu bir birey olmasını kolaylaştırıyor. Doğa ne de olsa genetik şifremize kayıtlı ve biz ona ezelden beri tutkunuz.

Venera yemek aydınlatma ürünü ise bu konuda önerebileceğimiz en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Bunu da belirtmiş olalım. Dekoratif aydınlatma ürünleri arasında önde gelen bu eşsiz parçaya bir şans vermelisiniz.

Minimalizm Akımı ve Aydınlatma Önerileri

matilda yatak aydınlatma

Aydınlatma dekorasyon fikirleri konulu yazımıza devam ediyoruz. Dekoratif ışıklandırma her ortamı kusursuz gösterir. Hele ki minimal tarza sahip bir ortamı! Kimisi sadelik ve “azlık” sever. Kendinizi yalın ve kalabalık olmayan mekanlarda daha iyi hissediyorsanız minimalizm size en uygun akım olabilir. Gittikçe daha da karmaşık hale gelen, çetin ve yorucu yaşam koşullarının yorduğu ruhlar, sığınağı olarak gördüğü evinde sade ve abartısız tasarımları kullanarak huzura eriyor.

Boşluktan gelen huzur olarak da tanımlayabileceğimiz minimalizm esintilerini evinize uyarlayarak ve yerine göre soft yerine göre güçlü ışıklar kullanarak sadeliğin ihtişamını evinizin karakteri haline getirebilirsiniz. Doğtaş‘ın kreatif gücünün etkisiyle tasarlanan mobilya, aksesuar ve aydınlatmalarla da evinizde tam zevkinize göre sade ve rahat bir dünya yaratabilirsiniz.

Minimalizm esintileri olan bir evde Doğtaş’ın pek çok aydınlatma örneğini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü mayasında “sade şıklık” olan Doğtaş ürünlerinde aydınlatma seçenekleri de alabildiğine modern ve minimalist yaklaşımla tasarlanıyor. Yatak odanız için Doğtaş aydınlatmaları içerisinden Matilda yatak aydınlatma ürününü öneriyoruz. Onu çok seveceksiniz!

Zen Akımı ve Aydınlatma Önerileri

Yine ihtiyaçlardan ve insanın kreatif gücünden doğan bir başka akım olan Zen, köklerini ve genetiğini Hindistan’dan alan sakin ve dengeleyici bir akım. Zen ruhunu evinize yansıtmak, sessizliğin ve yaşamın doğal akışının uyumlu bir izleyicisi olmak, bu sakinliğin telkin edici gücünü evinize uyarlamak istiyorsanız, Doğtaş’ın Zen felsefesiyle oluşturduğu mobilya tasarımları ve ışıkla birlikte huzur da yayan aydınlatmalarını kullanabilirsiniz.

Meditatif bir ambiyans, iç dünyaya yapılan uzun yolculukların rotasını verir. Gereksiz eşya yok, kalabalık yok, üst üste yığılmış objeler yok; sakinliğin rengi beyazın hakimiyetinde rahatlatan bir dinginlik… Gündüz alabildiğine doğal ışık, gece ise soft müzikler eşliğinde okunan kitap sayfalarına vuran stil sahibi aydınlatmaların ışığı… Doğal taşlar, ahşap paneller, büyük tablolar, modern ve huzur veren bir enerji Zen’i özetler ve ihtiyacı olan ruhlara iyi gelir.

Modern Stil ve Aydınlatma Önerileri

doğtaş noir lambader

Modern stil; çağın yanında yürüyenler, uyumu her şeyin önünde tutanlar, yenilikçi ruhlar için en uygun stildir. İçinde minimalizm notalarını da barındıran modern stil, zamanın trendlerini yakalar ve seçkin bir tarzın öncülüğünü yapar. Modern stil dekorasyonlarında aydınlatma olarak daha çok lambader, spot ve aplik çeşitleri tercih edilir. Doğtaş Otilia lambader ile ortamınızı güzelleştirin!

Çağdaş Dekorasyon Stili ve Aydınlatma Önerileri

doğtaş mantar abajurÇağdaş dekorasyon stili, modern stilden ince ayrıntılarla ayrılıyor. Kemikleşmiş hatlardan biraz uzaklaşıp yükselişe geçen bir trendi yakalamak ve yenilikçi dokunuşları kullanarak dikkatleri üzerinde toplamak çağdaş stilin en sevdiği şey. Çizgi dışı aydınlatma modelleri farklı ve biraz aykırı gelse de yaşam alanlarınızın havasını değiştirip özgün kılacak kadar başarılı! Dilerseniz Mantar abajur modeli ile çağdaş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

İskandinav Tarzı ve Aydınlatma Önerileri

doğtaş leather abajur

Aydınlatma dekorasyon fikirleri dendiği an akla İskandinav tarzı da geliyor! Aydınlık, hafif, ferahlatıcı ve sade tarzlardan birisi de İskandinav tarzı dekorasyon. Açık renklerin, aydınlık mekanların, ahşap detayların ağırlıklı olarak kullanılışı ve metalik tonların vurgulanışı İskandinav tarzın karakteristik özellikleri olarak sıralanabilir. Doğtaş’ın yeni nesil aydınlatmalarının çoğunu İskandinav tarzı dekorasyon ile rahatça kullanabilirsiniz. Dilerseniz Leather abajur modelini inceleyebilirsiniz.

Bohem Dekorasyon ve Aydınlatma Önerileri

doğtaş carlyn üçlü sarkıtRenkli, enerjik ve hiçbir kurala bağlı olmamanın tek bir kelimeyle özeti olan bohem dekorasyon tarzı; farklı stilden mobilyalar, sıcacık renkler; bağımsız, özgür ve kendi üslubunu kendi yaratan bir akımın ismi ve ilk sıraya konulan öncelik: rahatlık. Bohem stil, akımları takip etmez, kendi akımını kendi yaratır. Tam da kendi canının istediği gibi. Doğtaş’ın renkli ve eğlenceli avizeleri, aplikleri ve sarkıtları bohem tarzı tercih edenlerin evinde mutlu mutlu parlayabilir. Dilerseniz Carlyn 3’lü sarkıt ile ortamınızı aydınlatabilirsiniz.

Avangard Dekorasyon ve Aydınlatma Önerileri

doğtaş amber sarkıt

Evinizde zengin, gösterişli, saraylara layık bir tarzın dile gelmesini istiyorsanız avangard dekorasyon stilini tercih edebilirsiniz. Nostaljik ve klasik izler taşıyan avangard yaklaşımda, geleneksel mobilya iskeleti üzerine modern dekorasyon ile uyumlu kumaşlar kullanılarak albenili bir tarz oluşturuluyor. Bu yenilikçi ve öncü tarza uygun aydınlatmalar da dolgun hatlı ve gösterişli yapıda olmalı. Doğtaş aydınlatma koleksiyonundaki gösterişli bir modellerle avangard mobilyalarınızı kombinleyebilirsiniz. Amber sarkıt tam zevkinize göre bir aydınlatmadır!

Akdeniz Tarzı Dekorasyon ve Aydınlatma Önerileri

doğtaş home üçlü fener

Farklı aydınlatmalar daima sevilir. Hele ki kendine has bir tarzı varsa! Bunun en güzel örneği sıcak yerlerden esinlenerek oluşturulan tasarımlardır. Sıcacık Akdeniz’in bitki örtüsü, mimari tarzı ve yaşam öyküsünün yansıması olan Akdeniz tarzı dekorasyonda beyaz ve mavi renkler, ağırlıklı olarak klasik tarz mobilyalar, açık tonlarda ve renkli kilimlerle tüm bu ambiyansı vurgulayacak bol güneş ışığı kendisini gösterir. Vitray desenli lambalar, aplikler, fenerler, antik şamdanlar da aydınlatmayı parlatacak destekleyiciler olarak seçilebilir.

Özellikle size bu konuda Doğtaş üçlü metal fener seçeneğini önermek istiyoruz.

Loft Tarzı Dekorasyon ve Aydınlatma Önerileri

doğtaş mantar metal abajurŞimdilerde özellikle büyük şehir ve metropollerde yaygın olarak kullanılan dekorasyon fikirlerinden birisi olan loft dekorasyon tarzı da hangar, depo, stüdyo gibi büyük ve bölünmemiş alanların; tuğla, kiriş, beton gibi yüzeylerle tamamlandığı bir tasarım şekli.

Loft tarzında aydınlatma olarak çoğunlukla endüstriyel sarkıtlar; ahşap, demir, halat detayları ve ağırlıklı olarak metal malzemelerle hazırlanmış aydınlatmalar kullanılıyor. Doğtaş aydınlatma seçenekleri arasında loft stilde döşediğiniz evinize uygun parçaları seçebilirsiniz.

Doğtaş’ın hemen her akıma uygun olarak tasarladığı ve ürettiği aydınlatma modelleri ile hem ışığı vurgulayan gücü hem de aydınlatma gövdelerinin dekorasyonu tamamlayan zarafeti ve varlığı evinizde hissedilir. Sarkıtlar, abajurlar, lambaderler, aplikler köklü bir Doğtaş geleneğinin tamamlayıcı enstrümanlarıdır ve içinizdeki müziğin dışarı çıkmasını sağlar. Bunun için size mantar metal abajur ürününü önerebiliriz.

Aydınlatma dekorasyon fikirleri konulu yazımızın sonuna geldik. Siz de aydınlatmalar ve diğer ürün seçenekleri için Doğtaş Home’u ziyaret edebilirsiniz!

Yayınlanma Tarihi: 3 Ocak 2020 Cuma