EN TR
Hakkımızda

Kilometre Taşları

1972

Kendisi mütevazı ama ufku alabildiğine geniş bir Türk girişimcisi olan Hacı Ali Doğan; bugün dünyanın birçok noktasında mağazası bulunan ve övgüyle bahsedilen Doğtaş’ı, küçük bir atölyede Doğan Mobilya adıyla kurar.

1987

Babaları gibi mütevazı, çalışkan ve azimli altı erkek kardeş, babalarının izinden gider. O küçük mobilya atölyesini genişletip, Doğtaş A.Ş.’yi kurarak kurumsallaşma adına ilk adımı atarlar. 800 metrekare kapalı alana sahip mobilya atölyesini büyütüp ürettikleri mobilyaları, Çanakkale’de açtıkları kendi mağazalarında satışa sunmaya başlarlar.

1989

Kapı ve parke fabrikası faaliyete geçer. Öncelikle Çan, Çanakkale ve Bandırma şubeleriyle perakende mağazalar zinciri genişlerken; Doğtaş’ın ek binaları da yükselmeye başlar. Kapasitenin artması makineleşme ihtiyacı doğurur. İtalya ve Almanya’dan getirilen yüksek teknolojili makinelerle kapasite artırımına gidilir.

1994

İlk ihracat Arnavutluk’a yapılır.

2000

30.000 metrekarelik kapalı alana ulaşılır.

2002

Üretim kapasitesi tam 1.500.000 metrekareye çıkar.

2003

3 milyon euroluk makine yatırımı yapılır. Yine aynı yıl ISO 9001 Belgesi alınarak, TPE onaylı Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi’ne sahip olunur.

2005

10 milyon dolarlık yatak, kanepe ve baza fabrikası yatırımı yapılarak kapalı alan 70.000 metrekareye çıkarılır.

2007

Tüm yataklara CE Belgesi alınıp yataklar medical cihaz sınıfına yükseltilir. Genç odalarında yüksek kalite ve güvenliği temsil eden LGA Belgesi alınmasıyla birçok uluslararası belge ve sertifikalarla kalite ve tasarımlar tüm dünyada tescillendirilir.

2008

Devlet tarafından yapılan yoğun bir inceleme ve değerlendirme sonucunda, “Dünya Markası” olmaya aday firmalara verilen Turquality destek programına dahil olunur. Bu gelişmeyle yurtdışı yatırımlarına hız kazandıran Doğtaş, stratejik hedef pazarlarda büyümesine devam eder.

2009

Doğtaş için yenilenmenin ve değişimin yılı olarak büyük bir öneme sahiptir. Doğtaş Exclusive mağaza konseptine geçiş; tasarım, hizmet ve perakendecilik adına farklılığın ve yeniliğin belirleyicisi olur.

2010

Türk Standartları Enstitüsü tarafından mobilya sektöründe ilk defa verilen "TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazanılır. Türkiye’de bu belgeye sahip iki kuruluştan biri olunur.

2011

Doğtaş, mobilyada bir “moda” yaratır. Tasarım, moda ve trend uygulamasını gerçekleştirmek amacıyla, dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu, stil ve moda danışmanı Ece Sükan ve İtalyan Mimar Federico Delrosso ile “Onlar Doğtaş’ta” projesi gerçekleştirilir.

Capital Dergisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması 2011 sonucuna göre Doğtaş mobilya sektörünün en beğenilen şirketi seçilir.

2012

Doğtaş’ın 40. yılı olan bu önemli yılda, özel olarak oluşturulan 40 kişilik orkestrayla “Doğtaş 40. Yıl Senfoni Orkestrası ile Türkülerimiz” adında arşivlik değerde bir albüme imza atılır. Uyum içinde geçen 40 yılın ardından; Doğtaş’ı kuran altı erkek kardeşin sahibi olduğu ve mobilya, enerji, madencilik, perakende, sağlık ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Doğanlar Grup; 2012 itibariyle geçmişten aldığı güç ve itibarla Doğanlar Yatırım Holding olarak ekonominin yapı taşları arasında yerini alır.

1. yılında attığı büyük adımla gücüne güç katan Doğtaş, cumhuriyetimizin en eski mobilya markası Kelebek Mobilya’yı bünyesine katarak girişimci tavrını bir kez daha ortaya koyarken Türk mobilya pazarında da ikinci sıraya yükselir.

2013

Doğtaş ve Kelebek Mobilya şirketlerinin birleşerek tek bir şirket çatısı altında devam etmesine karar verilir. 21 Ekim 2013 tarihinde gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasıyla birleşme işlemi tamamlanır ve şirketin unvanı Doğtaş Kelebek Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirilir.

Business Network İşadamları Derneği tarafından düzenlenen ve İngiltere'nin en prestijli ödülleri arasında yer alan Most Successful Turk Awards’ta, “İngiltere'nin En Başarılı Şirketi" seçilir.

2015

Sektörde bir ilk olan Tasarım & Ar-Ge Merkezi İstanbul Acıbadem’de hayata geçirilir. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan "Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100" listesine mobilya sektöründen giren tek şirket olunur.

Yine Capital Dergisi 2015 yılı "Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması"nda "Mobilya Sektörünün En Beğenilen Şirketi Ödülü" almaya hak kazanılır.

2016

İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen 2016 yılı "En Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni"nde, "Mobilya Sektörünün Başarılı İhracatçısı Ödülü" alınır.

Capital Dergisi’nin “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda "Mobilya Sektörünün En Beğenilen Türk Şirketi" seçilir.

Brand Finance tarafından hazırlanan "Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100" listesine mobilya sektöründen giren tek şirket yine Doğtaş olur.

2017

10-15 Ocak’ta gerçekleşen, dünyanın en önemli mobilya fuarlarından biri olan İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İSMOB) iki ödül birden alır.

Marketing Türkiye Dergisi’nin düzenlediği "A.L.F.A. Awards Ödülleri"nde mobilya sektörünün "Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markası" seçilir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü" almaya hak kazanır.

Marka yönetimi ve pazarlaması konusunda başarı gösteren firmaların dünya çapında seçimini ve tanınmasını sağlayan Superbrands’in yürüttüğü çalışma doğrultusunda, Türkiye’nin süper markalarından olmaya hak kazanır.

Doğtaş bugün; dünyanın birçok seçkin noktasında bulunan 200’ün üzerindeki konsept mağazasıyla, Türkiye’nin en önemli markaları arasında yer alıyor.

Gelişmiş sosyal sorumluluk bilinciyle bugüne kadar eğitime verdiği destek, TEMA ile yaptığı işbirlikleri, Doğtaş Çocuk Resim Yarışması, Doğtaş Tiyatrosu, Çanakkale Savaşları temalı Doğtaş Gezici Müzesi gibi birçok alanda topluma katkıda bulunan Doğtaş, halkın beğenisini kazanmış, kazandığı beğeniyi de tasarım, hizmet, müşteri ve kalite ödülleriyle tescillemiş durumdadır.

Öncü çalışmalarıyla sektöründe takip edilen ve örnek alınan Doğtaş; kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen güçlü bir konumdadır.

ÜYE GİRİŞİ

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Avantajlardan yararlanmak için

Hemen üye ol