EN TR
İKİ FARKLI TEMA; SICACIK BİR KUTLAMA

İKİ FARKLI TEMA; SICACIK BİR KUTLAMA

Yeni yıl kapıda! En sevilen geri sayım çoktan başladı. Soğuk hava, gri gökyüzü, kapalı alanlarda daha çok vakit geçirmek derken kış mevsiminin getirdiği kasvet; her yeni yılın yaklaşmasıyla yerini ışıltılı bir heyecana bırakır. Sanki zaman bize kışın başında bir hediye verir. Paketlerin kırmızısı, kar beyazı, çam ağacının yeşili, simlerdeki altın ve gümüş müthiş bir uyumla hayatımızın fon rengi oluverir. Vitrinler ve sokaklardan yayılan kutlama havasını evinize getirmek sizin elinizde.

Yeni yıla giriş sadece bir an olsa da, o kutlamayı özel kılan, unutulmaz bir yılbaşı akşamı için yapılan hazırlıklardır. O akşam ister çekirdek ailenizle minik bir kutlama yapın, ister büyük bir davet verin, isterseniz yalnız olun; hafızalara kazınan şeyin özen olduğunu unutmayın. İşte o özenli sofralar ve zevkle hazırlanmış yılbaşı dekorasyonları için Doğtaş’ın iki ayrı yılbaşı temasından ilham alabilirsiniz.

Gösterişli Kırmızı

Yılbaşı kutlamalarının ana rengi her zaman kırmızıdır. Yeşilin ve altın renginin ona eşlik etmesi, geleneksel yılbaşı atmosferini hazırlar. Doğtaş’ın Ravenna koleksiyonundaki sakin çizgiler, yılbaşı sofralarınızı parlatacak. Toprak tonlarının dinginliği, bütün yılbaşı renkleriyle uyum sağlarken ortaya müthiş bir davet sofrası çıkacak. Yeni yıl, ihtişamıyla gelecek.

Kırmızının başrolde olduğu yılbaşı dekorasyonunu hazırlarken herkesten farklı olmak isteyenlerdenseniz, klasik süslemeler yerine kikona, nar ve kırmızı elma gibi doğal rengiyle mevsimi yansıtan ürünlerden faydalanabilirsiniz. İyi enerjilerini evinize çekmiş olursunuz. Kırmızı kurdeleler ve küre formundaki süsler geri planda yılbaşı ruhunu yansıtmaya devam edecektir. Özellikle nar ve elmalar için ahşap mobilyalarınızdan ilham alarak hasır sepetleri kullanabilirsiniz. Çam dalından çelenkler ve minyatür çam ağaçları, yeşil rengin temsilcileri konumundalar. Onları köşelerden ya da kapı süsü olmaktan kurtarıp masa ve konsol üzerine alarak daha kompakt bir süsleme görüntüsü elde edebilirsiniz.

Dekoratif objelere gelirsek; altın rengini burada kullanmak ışığın doğru oranda yansıması açısından yerinde bir adım olacaktır. Şamdanlar, kaseler ve vazoları çok fazla dağıtmadan, bol miktarda kullanmak zengin bir görünümü getirecek. Gold şamdanlarınız için kırmızı uzun mumları tercih edin. Mum ışığıyla şamdanın altın rengini kırmızıyla kesmek güçlü bir ifade biçimi olacaktır. Kırmızı ve bej tonlarındaki kırlentlerse temayı vurgular ve rahatlık hissi yaratır.

Kar Tanesi Işıltısı

Beyazın hakimiyetindeki bir yılbaşı kutlaması içinse Doğtaş’ın Mayer koleksiyonu harika bir seçim olacaktır. Yalın çizgilerin ahşap ve saf beyazla harmanlandığı seri, yeni yıla karlar altında girmeyi hayal edenlere enfes bir arka plan oluşturacak. Bu tonlar karlı bir ormandan gelen havayı evinize taşıyacak ve rustik bir tema hazırlamanızı kolaylaştıracak.