Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

KÖŞE TAKIMI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Köşe takımları özellikle son dönemde yeniden favori oldu. Hem şık hem trend hem de kullanışlı olan köşe takımları hemen her markanın kreasyonunda yer alıyor. Salonda, oturma odalarında, mutfaklarda, yani evin her odasında kullanılabilen köşe koltuk takımları özellikle rahatına düşkün kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Bilhassa “L” koltuk takımları metrekaresi küçük alanlara bile kolaylıkla uyum sağlıyor. Modern tarzı sevenlerin ve yeni evli çiftlerin de gözdesi olan köşe koltuk modelleri her şeyden evvel rahat oldukları için tercih ediliyor.

Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tarzınızı Belirleyin

Köşe takım modelleri klasik, modern, spor pek çok değişik tarzda olabilir. Nasıl bir tarz istediğinize karar vermeli ve seçtiğiniz tarzın evin diğer eşya ve aksesuarlarına ve evin genel havasına uyup uymadığına dikkat etmelisiniz.

Konfor önemli

Köşe takımı alırken ilk dikkat edilmesi gereken bir diğer husus rahat olmasıdır. Oturma alanlarının geniş ve ergonomik olmasına, kumaşın düzgün kaplanmış olmasına, gereksiz çıkıntı olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Köşe bağlantılarının ve dikiş kısımlarının da muntazam şekilde birleştirilmiş olması diğer önemli husus.

Koltuğun şıklığı kadar rahat bir oturma alanı sağlaması da mühim. Koltuğun kolçak ve kanatlarının ideal yükseklikte olması ve dolgu malzemesinin yeterli miktarda olması gerekiyor ki zaman içinde çöküntüler oluşmasın. Koltukta özellikle arka oturma kısmının rahat olup olmadığı da mutlaka dikkatle test edilmeli.

Kumaş seçimi

Ve elbette koltukta kullanılan kumaşın cinsi… Kumaşın kaliteli ve dayanıklı olması da uzun vadeli ve konforlu kullanım için gerekli bir nokta. Köşe takımınızda desenli ve hareketli bir kumaş tercih ediyorsanız desenlerin dikişlerle uyumlu olmasına, desenlerin ortalanmış olmasına, kumaşla koltukta kullanılan ahşabın renginin birbirine uyuyor olmasına dikkat edilmeli.

Dikişlerle çizgiler arasında bir dengesizlik olmamalı. Her zevk ve ihtiyaca uyan köşe koltuk takımı muhakkak vardır. Önemli olan ne istediğinizi bilmeniz ve evin diğer mobilya ve aksesuarlarıyla uyumlu bir seçenek tercih etmeniz. Köşe takımınızı aldığınız firma aynı zamanda kendi üretimini de yapan bir firmaysa hayalinizdeki bir tasarımı da yine sizin seçtiğiniz kumaş ve renkle tasarlayabilmektedir.

Kendi tasarımını yapmayan firmalarda da kumaş skalası bulunmaktadır. Beğendiğiniz renk ve desendeki kumaştan sipariş vererek istediğiniz seçeneği kendiniz oluşturabilirsiniz.

Köşe takımının ebatları

Köşe takım modelleri istediğiniz ebatta olabilirler. Ama seçtiğiniz mobilya ile mobilyayı konumlandıracağınız alanın uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer mobilyayı yerleştireceğiniz alan büyükse büyük bir köşe takım tercih etmelisiniz.

Fonksiyonellik

Köşe takım modelleri istediğiniz ebatta olabilirler. Ama seçtiğiniz mobilya ile mobilyayı konumlandıracağınız alanın uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer mobilyayı yerleştireceğiniz alan büyükse büyük bir köşe takım tercih etmelisiniz.

DOĞTAŞ KÖŞE TAKIMI MODELLERİ

Bugün hemen her markada köşe takımı modelleri bulmak mümkün. Doğtaş köşe takımları da kullanışlı ve stil sahibi özelliği ile mobilya alma aşamasında olanların tercih listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle küçük metrekareli evler için son derece kullanışlı bir seçenek olan köşe takımları değişik renk, ebat ve stilde tasarlanarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Özgün hatlar, kıvrımlı hatlar, yumuşak yahut keskin hatlar; fonksiyonel, sade yahut gösterişli çizgilerle birleşerek Doğtaş köşe takımları imzası altında buluşuyor.

hector kolsuz köşe takımı

Hector Köşe Takımı

Eğer kendi stilinizi oluşturmak istiyorsanız modüler özelliği olan bir seçenek zevkinize ve ihtiyaçlarınıza hitap edebilir. Sözgelimi Hector köşe takımı modüler yapısıyla evinize farklı bir ruh ve tarz armağan eder. Orta sehpayı isterseniz tek başına isterseniz de köşe takımının bir modülü olarak kullanabilirsiniz.

Dekorasyonda asal olanın kişisel ihtiyaçlar olduğu düşünülürse modüler tasarımların önemi de kendiliğinden ortaya çıkıyor. Minder sayısını kendiniz belirleyin. İster abartın ister minimal çizgide kalın. İhtiyaçlarınız ve keyfiniz neyi istiyorsa o kadar özgürsünüz demektir

mayer köşe takımı

Mayer Köşe Takımı

Doğtaş köşe takımları repertuarında yer alan farklı ezgilerden (ya da notalardan) birisi de Mayer köşe takımı. Doğtaş senfonisinin en seçkin ve en modüler üyelerinden birisi olan Mayer köşe takımı da ihtiyaca göre kombinlenebilen modüler özelliği ile kısıtlı alanlara bile kreatif ve sofistike dokunuşlar sağlıyor.

sante köşe takımı

Sante Köşe Takımı

Eğer ihtiyacınız küçük köşe takımı ise hem pratik hem de fonksiyonel bir kombin oluşturabilirsiniz. Sante köşe takımı aynı zamanda yatak da olabilen özelliği ile rafine bir zevkin odanızdaki izdüşümü olabilir. Trendlerle eşzamanlı ilerleyen Doğtaş yaratıcılığı her alana ve her zevke en uygun olan koleksiyonu oluşturarak ihtiyaçlarınızı şık bir dokunuşla somutlaştırır.

Evinizin salonu, oturma odası, mutfağı yani yaşam alanı olarak düşündüğünüz her köşesinde köşe takımı konforunu kendi yorumunuzla birleştirerek avangart bir stil oluşturabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 19 Şubat 2020 Çarşamba