KÖŞE TAKIMLARI

Küçük metrekareli evlerin vazgeçilmezi olan köşe takımları; hem kullanışlı hem de stil sahibi.

Köşe Takımları Hakkında

Son yılların en trend koltuk modellerinden biri olan köşe takımları, küçük metrekareli evler başta olmak üzere ev dekorasyonunda fonksiyonelliğe önem veren birçok kişinin de evini süslüyor. Gerek görselliği, gerek işlevselliği, gerekse stiliyle kendine hayran bırakan Doğtaş köşe takımları ise oturma grubu alırken de hayat tarzını evine yansıtmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor.

Yenilikçi çizgiler ile fonksiyonelliği birleştiren Doğtaş’ın köşe takımlarını incelerken siz de düşlediğiniz dünyayı evinizin bir köşesinde hayata geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik hem kendi bakış açınızı ortaya koyacak hem de aradığınız konforu yaşatacak köşe koltuk takımları ile evinizi daha kişisel hale getirirken dekoratif dokunuşlarla oturduğunuz köşede bambaşka bir atmosfer yaratma imkanı da bulabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Köşe Takımları

Tam anlamıyla köşeleri değerlendirmek için mükemmel bir çözüm haline gelen köşe takımları, şekil benzerliğinden dolayı L koltuk olarak da anılıyor. Bu yönüyle geleneksel koltuk takımlarından kolaylıkla sıyrılarak ön plana çıkan L koltuk takımları, farklı zevklere ve stillere hitap edecek şekilde tasarlanabiliyor.

Her ne kadar yenilikçi bir koltuk takımı anlayışı sunsa da köşe takımı modelleri birbirinden farklı tarzlara ait dokunuşlar sergileyebiliyor. Buna göre modern stilden klasik esintilere, rustik bir pencereden İskandinav tarza kadar çok farklı görünümlerde bulabileceğiniz köşe takımı seçenekleri, evinizin temasını mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

Diğer yandan L koltuk modelleri şeklinde de ifade edilen köşe takımları, dekoratif bir konfor sunuyor. Bu açıdan bakıldığında da geleneksel koltuk takımlarından farklılaşan köşe koltuk seçenekleri, dar alanları bile göze hitap edecek biçimde değerlendirmeyi mümkün kılarken yorgun bir günün ardından uzanmak için de kusursuz bir ortam yaratıyor.

Bir köşe takımı, yalnız başına da gayet estetik görünüp işlevini başarıyla yerine getirebiliyorken berjer koltuklar ile alanı genişletmeye de imkan tanıyor. Buna benzer şekilde ikili koltuk, üçlü koltuk gibi koltuk seçenekleri ile de kombinlenerek evin en kalabalık olduğu günlerde bile hayat kurtarıcı bir rol üstleniyor.

Nasıl Bir Köşe Takımı Almalısınız?

Doğtaş köşe takımları, küçük metrekareli odaları olduğundan daha kullanışlı hale getirmeye imkan sağlıyor. Bunun yanı sıra büyük metrekareli odalarda da alanları verimli bir şekilde değerlendirmeyi mümkün kılıyor. Daha önce de belirtildiği gibi estetik açıdan da beklentileri fazlasıyla karşılamayı başaran köşe takımları, en temel işlevi olan konfor ihtiyacına da kusursuz bir şekilde hizmet ediyor.

Fakat köşe takımı seçerken önceliklerinizi belirlemeniz, sizin için en ideal köşe takımına karar vermenizi önemli ölçüde kolaylaştıracaktır. Bu anlamda Doğtaş’ın köşe takımları ürün grubunda yer alan seçenekleri incelerken ilk olarak ihtiyaçlarınıza odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Örneğin L koltuk takımını konumlandıracağınız odanın ölçülerine sahip olmanız, köşe koltuğun odaya göre olup olmadığını anlamanıza yardımcı olablir. Diğer yandan köşe takımının yatak olabilme özelliğine sahip olmasının sizin için bir avantaj olup olmayacağını da değerlendirmenizde fayda var.

Ek olarak, köşe takımları elbette tek başına dahi son derece dekoratif objeler iken yine de tarz açısından evinizin genel konsepti ile uyumlu olmasına önem vermenizi tavsiye ederiz. Bunun için de köşe takımlarını renk, desen, stil gibi faktörleri göz önünde bulundurarak incelemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Köşe Takımları Modelleri

Klasik, romantik, bohem, rustik, minimalist, country ya da modern… Doğtaş’ta herkesin tarzına göre köşe takımları bulabilmek mümkün. Kişisel zevklerinizi en iyi yansıtan Doğtaş köşe takımı ile siz de ev dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Eğer köşe takımları açısından sizi en iyi yansıtan dekorasyon tarzını yeniden keşfetmek isterseniz, aşağıdaki köşe takımı seçeneklerini incelemenizi öneririz. Böylece köşe koltuk modellerinin tasarım çizgilerini değerlendirerek eviniz için ilham alabilir ve sizin için en uygun köşe takımına karar verebilirsiniz.

Belki sadeliğin temsilcisi Loft Köşe Takımı, belki de fonksiyonellikte çığır açan Matera Köşe Takımı’nda tam da evinizde aradığınız havayı yaratma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ya da konfor ile şıklığı bir arada sunan Lucca Köşe Takımı ile oturduğunuz alanı en baştan yaratmak isteyebilir veya sadece görüntüsüyle bile konfor sunan Carlino Köşe Takımı’nı evinizin baş rolü yapmayı düşünebilirsiniz. Karar tamamen sizin!

Ayrıca bağımsız modüler koltuklara sahip Hector Köşe Takımı, Mayer Köşe Takımı ve Marsala Köşe Takımı ile koltuk takımınızı zevkinize göre şekillendirebilmeniz mümkün. Yani istediğiniz modüler parçayı çıkarıp istediğiniz yere ekleyerek yepyeni kombinler yaratabilir ve kendinizi adeta evinizin iç mimarı gibi hissedebilirsiniz.

Devamını Oku
    • 01