Trendlerin İzinde Yenilenin

Trendlerin İzinde Yenilenin

Yaz tatilinin bitmesine az kaldı. Evlere döndüğümüz Eylül-Ekim aylarında yaşadığımız mekanı kışa hazırlamak her ne kadar son yıllarda mevsim geçişlerini çok sert yaşamasak da bir gelenek olarak devam ediyor. Eğer siz de evinizi kış aylarına hazırlamak üzere boya-badana tadilatlarınızdan sonra yenilenmek adına mobilya ve dekorasyon değişiklikleri yapacaksanız aşağıda yazılanlara bir göz atın. 2016 yılının dekorasyon otoriteleri tarafından belirlenmiş trendleri doğrultusunda kendinize huzurlu, renkli ve de mutlu bir yaşam alanı oluşturun. Haydi başlayalım.

salon dekorasyonu

Yalınlaşma Yolunda

Dünyada önce moda ve daha sonra dekorasyon alanında hızla yayılan trendlerinden biri de ‘sadeleşmek’. Kalabalıktan ve detaylardan sıkılan insanlar özlerine dönü en sade ve az detaylı olanla uzun ömürlü bir yaşam kurgulamak istiyor. Yalın hatların egemen olduğu uzun süreli kullanıma olanak sağlayan tasarımlar ise ön plana çıkıyor. Yaşam alanlarımızı kuşatıyor. Bize de bu sadeliğin dinginliğinde sakinleşmek kalıyor.

sehpa üzeri aksesuarları

Mermerin Yükselişi

Yine önde gelen dekorasyon fuarlarında bu yıl en fazla dikkat çeken malzeme mermer oldu. Büyük mobilyalardan aksesuarlara kadar yaşam alanlarında farklı kullanımlar için mermer, yıldızı parlayan bir malzeme olarak dikkat çekiyor. Mermerin soğuk görüntüsü sıcak renkler ve geleneksek detaylarla harmanlandığında ortaya keyifli yaşam alanları çıkıyor.

ikili koltuk

Marsala Etkisi

Bir renk otoritesi olarak kabul gören Pantone’nin her yıl yaptığı ve tüm trendlere yön veren ‘Pantone yılın rengi’ seçiminde 2015 yılında talihli renk Marsala olmuştu. Bu renk geçtiğimiz yıl hem moda sektörüne hem de dekorasyona adını sağlam harflerle yazdırdı ve ikonikleşti. Tüm toprak tonlarıyla bir arada kullanılan Marsala, dingin ve modern alanların da anahtarı oldu. Bununla da yetinmeyip Doğtaş’ın ürün gamında yepyeni bir seriye de ismini verdi ve evlerinize girmeye hazırlanıyor.

dresuar

Üç Boyutlu Formlar

Dünya’nın en prestijli dekorasyon fuarlarında bu yıl üç boyutlu tasarımlar öne çıktı. Teknolojinin etkisiyle gelişen bu trend, daha düz formdaki mobilya ve aksesuar tasarımlarına üçüncü bir boyut kazandırıyor. Hareketlenen yüzeyler ve geometrik detaylar modüler yaklaşımlarla destekleniyor. İki boyutlu hatlardan çıkıp üç boyutla şekillene mobilyalar duygulara da hitap ediyor.

yatak başı

Yayınlanma Tarihi: 7 Şubat 2017 Salı

Etiketler