VİTRİNLER

Vitrinler Hakkında

Ev mobilyasının en önemli parçalarından biri olan vitrinler, salon ve yemek odalarının tamamlayıcısı olarak ön plana çıkıyor. İşlevselliğinin yanı sıra şık tasarımlarıyla da dikkat çeken Doğtaş yemek odası vitrin modelleri, bulunduğu mekana birçok açıdan katkı sağlıyor.

Tasarımlarıyla Türkiye'nin en iddialı mobilya üreticilerinden Doğtaş, modern, şık ve fonksiyonel vitrin modelleriyle, yemek odanızda ve salonlarınızda tarzınızı belirlemenize yardımcı oluyor.

Fonksiyonel ve Şık Tasarımlar Bir Arada

Genellikle salonlarda ve yemek odalarında tercih edilen vitrinlerin bulunduğu ortama sunduğu katkıların başında, özenle seçmiş olduğunuz yemek takımlarınızı güvenle muhafaza etmesi geliyor.

Doğtaş'ta uzman tasarımcıların ellerinde üretilen vitrin modelleri sayesinde siz de ihtiyacınıza uygun ebatlarda depolama alanı sağlarken yemek takımlarınızı ve diğer tüm eşyalarınızı güvenle ve hijyenik bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Özellikle küçük yemek odalarında depolama alanı önemli bir ihtiyaç olduğundan vitrin modelleri bu anlamda en büyük destekçiniz olacaktır.

Yemek odası takımları ile mükemmel şekilde kombinleyebileceğiniz Doğtaş vitrinler, kullanışlı özelliklerinin yanı sıra yaratmak istediğiniz atmosferi de destekleyecektir. Bu doğrultuda örneğin Palermo Pera Açılır Yemek Masası tercihinizle birlikte serinin vitrin modeli olan Palermo Pera Geniş Vitrin ile ekonomik bir alan kullanımı elde ederken tasarımda şıklığa da sahip olabilirsiniz.

Yemek Odası Vitrini Tercihinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yemek odalarında, yemek masası ve sandalyelerle bir bütünlük sağlayacak vitrin veya konsol modellerini seçmek en mantıklı adım olacaktır. Bunun için Doğtaş yemek masası modelleri ile uyumlu ve yemek odanızın büyüklüğüne göre seçebileceğiniz birçok vitrin seçeneği bulabilmeniz mümkün.

Yemek odası vitrini tercih ederken öncelikli olarak sahip olduğunuz alanı değerlendirmeniz ve mobilya yerleşimini ilk olarak zihninizde şekillendirmeniz faydalı olabilir. Yemek masanızın ve sandalyelerin yüksekliği, kullanacağınız yemek odası aksesuarları gibi diğer detayları da değerlendirmenizi öneririz.

Yemek odası vitrini tercihinde, camlı ya da tamamen ahşap vitrin modelleri arasında seçim yaparken yemek takımlarınızı depolama özelliğinin yanında sergileme özelliğinden de faydalanmak isteyip istemediğine karar verebilirsiniz.

Bu noktada camlı vitrin modelleri ile eşyalarınızı muhafaza ederken aynı zamanda sergileyebilirsiniz. Özellikle cam bardaklar, kadehler, şık vazoların sergilenebilmesi için camlı vitrin modelleri en doğru tercih olacaktır.

Renk Seçimleriyle Yemek Odalarınızda Tarzınızı Belirleyin

Tarzınıza ve vitrin boyutlarına karar verdikten sonra en önemli kriterlerden birisi de vitrinin rengidir. Vitrininiz yemek odasındaki tüm bileşenlerle uyumlu olacak bir renkte olmadığı takdirde ise istediğiniz atmosferi yaratamayabilir.

Renk tercihinde odanızın güneş ışığı alıp almadığını, mekanda kullandığınız aydınlatma ürünlerini de dikkat almanızı öneririz. Aydınlatmanın güçlü olduğu yemek odalarında koyu renkler; düşük aydınlatma tercih ettiğiniz yemek odalarında ise açık renklere yönelebilirsiniz.

Yemek odanızdaki tüm bileşenleri bir arada sunan Doğtaş yemek odası ürünlerini takım halinde tercih edebileceğiniz gibi farklı temalara ait ürünleri kombinleyerek kendi tarzınızı da belirleyebilirsiniz.

Ahşap malzemeyi yılların verdiği birikimle işleyen ve sanat eserine dönüştüren Doğtaş, sizlere bu açıdan pek çok alternatif sunuyor. Geriye ise sadece hayalinizdeki yemek odasını tasarlamak ve ihtiyacınız olan bileşenleri seçmek kalıyor.

Devamını Oku
    • 01