Yenilenme Adresi: Yatak Odaları

Yenilenme Adresi: Yatak Odaları

Yoğun şehir hayatı, kendine ait bir alan yaratma isteğini pekiştirince yatak odaları anlamlarını ve bununla birlikte şekillerini de değiştirmeye başladı. Trendler eşliğinde değişen evlerimizde yatak odaları banyoyu ve giyinme alanlarını da içine almaya ve böylece sadece uyunacak bir alan olmaktan çıkıp ‘kendinizle baş başa kalabileceğiniz’ özel bir mekan halini aldı. Mobilya ve dolap sistemlerinde fonksiyon, konfor ve ergonomi hala en önemli tercih sebepleri. Standart ürünlerin yerini ise, size özel tasarımlar alıyor.

aynadan yansıyan karyola başlığı

Kaliteli bir uykunun beden, ruh ve zihin sağlığı üzerindeki etkisini sık sık vurgulayan bilim adamları sayesinde dinlendirici bir gece için gerekli koşulların sağlanması da çok önem kazandı.

karyola

Seçilen renk kombinasyonları ise, uyuma-giyinme ve arınma işlevlerine cevap veren bu odalar üçgeninin psikolojik etkisini belirliyor. Genel eğilim, dinlendirici özelliklere sahip pudralı uçuk renkleri ve toprak tonları bir araya getirmekten yana.

yatak odası

Beyaz ve fildişi tonlarının popülerliği hiç azalmıyor; bejler, gri-maviler ve küf yeşilleri de dengeli bir sakinlik yaratıyor.
İyi geceler…

Yayınlanma Tarihi: 7 Şubat 2017 Salı

Etiketler