Modern ve Şık Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Modern Ve Şık Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Büyüme çağındaki çocuklarının değişen giyim tarzı, zevkleri, beğenileri ve bakış açısı ile birlikte ona yeni bir yaşam alanı sunmak anne ve babalar için zorunlu hale gelmektedir. Bu yüzden de genç odası dekorasyonu konusunda aslında tüm ebeveynlerin aynı titizlikle yaklaşması gerektiğine dair bilinçli olmaları önemli bir ayrıntı olarak göze çarpmaktadır.

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Genç odası dizaynı, cinsiyete göre düzenleneceği gibi günümüzde yaygın hâliyle kişisel tercihlere göre de düşünülebilir. Özellikle Z ve alfa kuşağının çeşitlenen zevklerine uygun pek çok dekorasyon alternatifi hayata geçirilebilir. Yine kişiselleştirilmiş bir oda görüntüsü bu kuşağa dahil olanların en büyük oda beklentilerinin başında gelir.

Örneğin, genç kız odasının favori mobilyalarından biri olan makyaj masası şıklık ile beraber çok yönlü kullanımı da beraberinde getirir. Yine gençlerin ders çalışma rutini için olmazsa olmaz çalışma masası ve kitaplık ürünü de farklı tasarım modelleri ile kendini gösterir. Tüm genç odası mobilyaları ve tasarımı, özgün bir tarz yaratmak için pek çok model barındırır. Şimdi Doğtaş’ta bulabileceğiniz genç odası tasarımı için size bazı mobilyalar ve genç odası konsepti önereceğiz.

genç odası takımı

Ergonomik Masa ve Sandalye Seçimi

Gençlerin omurga sağlığını teminat altına almanın yollarından biri de doğru masa ve sandalyeyi seçmektir. Doğru postür duruşunu destekleyen ergonomik çalışma masası ve koltuğu ile ders çalışırken veya bilgisayar başındayken çok daha rahat bir masa kullanma deneyimi yaşamak mümkündür. Yine genç odası dekorasyon temasına göre masada şık bir tercih yaparak da çalışma masası seçimini kesinleştirebilirsiniz.

Çok yönlü modüler çalışma masası da çalışma masasından istenilenleri karşılar. Özellikle içerdiği çekmeceler ve şık tasarımı ile genç odası dizaynının Doğtaş Greta modüler çalışma masası da böyle bir ihtiyaç ve isteği karşılayan masa modelleri arasındadır.

Özgün Temalı Dekoratif Aksesuarlar

doğtaş yatak

Belirlediğiniz tema etrafında şekillendirdiğiniz bir genç odası dekorasyonu, hem birbirini tamamlayan parçalardan meydana gelecek hem de ihtiyacınız  olan yatak odası takımı ve dekoratif aksesuarların hangisi olduğuna çok daha kısa sürede karar vererek zamandan tasarruf etmenize olanak tanıyacaktır. Bu temayı oluştururken öncelikle yalnızca yatak ya da dolap gibi tek bir genç odası mobilyasını seçerek diğerlerin ürünlere de bu mobilyanın stili doğrultusunda karar verebileceğiniz gibi takım olarak satılan mobilya alternatiflerine de yönelebilirsiniz.

İkinci seçeneği tercih etmek, genç odası dekorasyonu için ayırmış olduğunuz bütçeyi daha verimli kullanmanızı sağlayabilir. Doğtaş’ın zarif çizgiler taşıyan Reina Genç Odası Takımı genç kızlar için harika bir alternatif olacaktır. Modern ve şık tasarımı ile Theo Genç Odası Takımı ise hem genç erkeklerin hem de genç kızların hayallerini gerçek kılma noktasında en ideal seçeneklerden biri olacağını belirtelim.

Doğru Aydınlatıcı Seçimi

Tıpkı çocuk odalarında olduğu gibi genç odalarında da aydınlık bir atmosfer yaratılmaya çalışıldığında hem güneş ışığı daha efektif biçimde kullanılmakta hem de daha geniş görünen ve enerjik bir oda dekore edilebilmektedir. Ek olarak güneş alan odaların çocuğunuzun gelişimine de pek çok katkısı bulunur. Genç kız ya da erkek genç odası dekorasyon fikirlerini tasarlama noktasında bu öneriyi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Pencereler için perde seçimi yaparken odaya giren güneş ışığı miktarını çok fazla azaltmayacak seçenekleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Pencerenin önüne yerleştirilen mobilya ya da diğer eşyalar da güneş ışığını doğrudan kesecektir. Bu nedenle mobilyalarınızı yerleştirirken pencerenin önünü boş bırakmak istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca aydınlatma seçiminde genç odasının tarzına uyum sağlayacak alternatiflere yönelerek dinamik ve stil sahibi bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Doğtaş’ın en sevilen aydınlatma ürünlerinden Lorenta Lambader ise şık ve modern çizgileri ile dikkat çeken aydınlatma seçenekleri arasında yer alıyor. Öte yandan eğer çocuğunuzun odası çok dar ise duvarlara sabitleyebileceğiniz aydınlatma ürünlerini de değerlendirmenizi öneririz.

modern genç odası

Duvarlar İçin Dekoratif Aksesuar Seçimi

Genç olmak çoğu zaman bol bol hareket, heyecan ve enerji demektir. Erişkin olma noktasına doğru adım adım ilerleyen genç kız ve erkeklerin pek çoğunun kişiliğinin de ilgi alanları çerçevesinde şekillendiğini söylemek mümkündür. Bu yüzden çocuğunuzun odasında boş kalan duvarları ilgilendiği ya da görmekten hoşlandığı fotoğraf çerçevesi, ayna ya da tablo gibi dekoratif aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Bu doğrultuda en önemli ayrıntı ise çocuğunuzun ilgi alanlarını en iyi neyin temsil edeceğini belirlemektir.

Hem erkek hem de kız genç odası dekorasyon fikirleri kapsamında duvarları çeşit çeşit aksesuarlar ile doldurabilirsiniz. Popüler bir tercih olarak rüya kapanı veya asılabilir fotoğraf kareleri genç odasının daha göz alıcı görünmesini destekler. Ebeveynler için genç odası dekorasyonu kadar kritik bir diğer konu ise çocuk odası dekorasyonu. Eğer çocuğunuzun yaşı henüz daha küçükse ya da küçük bir çocuğunuz daha varsa Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri İle Yaşam Alanını Baştan Yaratın başlıklı içeriğimize de göz atmanızı öneriririz.

Genç Odası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Genç odası dizaynı oluştururken yaş, cinsiyet, kişisel beğenilere ve odanın boyutuna göre fikirler düşünebilirsiniz. Sizinle paylaştığımız genç odası dekorasyon fikirlerinden uygun olanı seçerek mobilya ve tema tercihini en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Yine genç odası dizaynı için işlevselliği öne çıkaracak şekilde bir dekorasyon fikri geliştirebilirsiniz. Genç odası dekorasyonu için öncelikli olan çalışma masası, kitaplık, şifonyer, karyola ve omurga sağlığını koruyan yatak gibi mobilyalar eksik edilmemelidir. Ayrıca tüm mobilyaların bel, sırt ve boyun sağlığını koruyan özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Sizinle genç odası dekorasyon fikirleri için gerekli mobilyaları paylaştık. Gençlerin de istek ve ihtiyaçlarını karşılayan Doğtaş üzerinden gerekli tüm ürünlere göz atarak hem pratik hem de şık bir oda dizaynı oluşturabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2021 Çarşamba