Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri ile Yaşam Alanını Baştan Yaratın!

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Ile Yaşam Alanını Baştan Yaratın!

Yeni yetişmeye başlayan bir bireyin yaşam alanı olarak değerlendirildiğinde genç ve çocuk odası dekorasyon konusunun önemi sanıyoruz ki çok daha net bir şekilde anlaşılıyor. Dolayısıyla çocuk odası dekorasyon fikirleri uygularken ebeveynlerin de özenli olmaları gerektiği ortaya çıkıyor.

Ancak elbette sayısız mobilya seçeneği, dekorasyon tarzı ve tasarım arasından seçim yapmak pek de kolay olmuyor. Evinizdeki tarz ve uyumun adresi Doğtaş ailesi olarak biz de bu konuda işinizi kolaylaştırmak adına gençlerin ve çocukların kendilerini bulabilecekleri bir ortama sahip olmalarını sağlayacak çocuk odası dekorasyon fikirleri listesi oluşturduk.

doğtaş greta genç odasıDilerseniz siz de listemizdeki maddelerden ilham alarak çocuklarınızın da tercih edeceği kombinasyonları evinize uyarlayarak ideal bir çocuk ve genç odası dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Ayrıca Doğtaş blogda yer alan Çocuklara Karne Hediyesi Ne Alınır? Çocuğunuzu Sevindirecek 6 Öneri başlıklı yazımızı okuyarak fikir edinebilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

doğtaş sky genç odası

Çocuklar hayal dünyalarının geliştiği ve yaratıcılıklarının arttığı dönemde kendisine ait bir alana ihtiyaç duyar. Arkadaşlarıyla vakit geçirebilecekleri, yalnız kalıp huzur içinde kitap okuyabilecekleri bir yaşam alanı her çocuğun hayalidir. Ayrıca kendi odalarına sahip olmaları sorumluluk bilincini de erken yaşlarda edinmelerini sağlar.

Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse çocuk ve genç odaları, çocukların karakterlerinin şekillendiği ve kişiliklerini ilk defa ortaya koyma fırsatı buldukları bir bölüm olduğu için gençlerin ve çocukların kendilerini ait hissedebileceği bir yer olarak ele alınmalı ve bu doğrultuda şekillendirilmeli.

doğtaş cross genç odası

O halde gelin çocuğunuza, kendisine ait bir alan verebileceğiniz çocuk odası dekorasyonunun nasıl olması gerektiğine bakalım.

Zamansız Mobilyalar Tercih Edin

doğtaş komodin

Gençler ve çocukların yıllar geçse dahi keyifle kullanabileceği, değişen dekorasyon trendlerine rağmen tarzı ile güncelliğini koruyan mobilyalar tercih etmek, hem zamanınızı hem de bütçenizi verimli bir şekilde kullanma fırsatı tanıyacaktır.

Dolayısıyla zamansız, yani zaman içindeki yolculuğu boyunca değişen trendlerden etkilenmeyecek kadar stil sahibi parçalara yönelmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde açıkladığımız zaman söz konusu ürünleri bulmanın hiç de kolay olmayacağını düşünmüş olabilirsiniz.

doğtaş riena çalışma masası

Ancak trend üstü özgün çizgisel anlayışı ve dayanıklılığı ile Doğtaş markasının çocukların ve gençlerin her döneminde ihtiyaçlarına karşılık verecek geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Doğtaş Genç ve Çocuk Odası mobilyaları ile stil sahibi ürünler bulabilmeniz mümkün.

Tarz Yaratacak Bir Tema Belirleyin

doğtaş secret garden yatak ve çalışma masası

Diğer bir çocuk odası dekorasyon fikirleri önerimiz ise odayı dekore ederken süreci daha pratik hale getirmeye odaklanıyor. Buna göre çocuğunuzu hayal dünyasını ön plana çıkaracak bir konsept seçip temasına uygun parçalar ile bir bütün oluşturmanız gerekiyor.

Çocuk odasına hakim olacak temayı belirledikten sonra bir ana eleman belirlemek ve onu destekleyecek yardımcı parçalar seçmek işinizi daha da kolaylaştırabilir. Diğer yandan bir bütün halinde konsept sunan çocuk odası takımlarını da tercih edebilir ve çocuğunuzun odasındaki temayı çok daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Örneğin Doğtaş’ın genç odası takımları arasında yer alan ve her bir parçasıyla tek bir temaya hizmet eden Secret Garden çocuk odası takımı bu anlamda ideal bir seçenek olabilir.

Nötr Bir Ortam Yaratın

doğtaş greta genç odası

Henüz yetişkin olmayan bir çocuğunuz varsa gelişme döneminde değişebilecek zevklerini ve tarz anlayışını dikkate alarak nötr bir çocuk odası dekore etmenizde fayda var. Böylece çocuğunuzun büyümesine rağmen hala kendine ait bir alana sahip olduğu hissiyatını yaşamasını sağlayabilir hem de ufak tefek değişikliklerle dahi odanın tarzını kolaylıkla dönüştürme fırsatı bulabilirsiniz.

Eğer zamanla çocuk odasının tarzında değişiklik yapma kararı alırsanız, çocuğunuzun yavaş yavaş şekillenen tarz anlayışını göz önünde bulundurarak onun yönlendirmeleri doğrultusunda değişiklik yapmanızı öneririz. Bu sayede çocuğunuza kendi odasının çizgilerini kendi beğenilerine göre değiştirme ve kendi yaşam alanını oluşturma fırsatı vermiş olacağınızı söyleyebiliriz.

Fonksiyonelliği Es Geçmeyin

doğtaş sky şifonyer

Genç ve çocuk odası dekorasyonunda estetik ögelere öncelik veriyor olabilirsiniz. Fakat bunun yanı sıra fonksiyonelliği de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Kullanım amacına uygun, ihtiyaçları karşılayabilecek donanıma sahip, dayanıklı ve elbette estetik mobilyalar tercih etmeniz bu anlamda en mantıklı adım olacaktır.

Bu sayede dekoratif tarzının yanı sıra işlevselliği ile hem göz dolduran hem de küçük alanlarda dahi hayat kurtaran tasarımlarla çocuğunuzun da hayatını kolaylaştırma imkanı bulabilirsiniz. Bu başlık altında verebileceğimiz en iyi örnek, sanıyoruz ki Sky Genç Odası’nın birçok farklı modülü isteğinize göre birleştirme seçeneği olur.

Alandan Tasarruf Edin

doğtaş palermo genç odası Birkaç farklı işleve sahip mobilyalar ile özellikle küçük alanlarda yerden tasarruf etmek ve hatta bir odayı olduğundan çok daha büyük hale getirebilmek de mümkün olabiliyor. Öte yandan yaşam alanlarında duvarlara entegre edilerek kullanılabilen ürünler de alanları verimli bir şekilde değerlendirirken oda içerisinde kullanılabilecek daha fazla alan yaratmaya önayak oluyor.

Gömme dolaplar ve duvar rafları, bu anlamda ilk akla gelen çözümlerden yalnızca ikisi olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin Palermo Pera Genç Odası’nın raf modülü, çalışma masasında fazla yer kaplayabilecek materyalleri muhafaza etmek için ideal bir alan yaratıyor.

Buna benzer şekilde çocuk odalarında bol çekmeceli şifonyerler kullanmak da alan yaratmaya uygun bir zemin oluşturuyor.

Düzenli Olmaya Teşvik Edin

kıyafetlerini düzenleyen çocuk

Çocuk odası dekorasyon fikirleri arasında ilk anda akla gelmesi gereken maddelerden biri olan depolama çözümleri, eşyaların odada gelişigüzel dağılmasını önlemenin yanı sıra çocuklarda sorumluluk bilinci oluşmasını da teşvik ediyor. Nasıl mı?

En ufak dekorasyon ögesinde bile fikrini aldığınız çocuğunuzun kendi yaşam alanının sorumluluğunu üstlenmesi ve odasındaki düzeni kendisinin sağlaması için yaratıcı depolama çözümleri kullanabilirsiniz. Örneğin enerjik renklere sahip kutular, eğlenceli tasarımıyla dikkat çeken masaüstü düzenleyiciler ve raflar bu konuda hem sizin hem de çocuklarınızın işine yarayabilir.

Evinizin tamamını düzenlemek için nasıl bir yol izleyebileceğiniz konusunda ise Dağınıklığa Son Verecek Ev Düzenleme İpuçları başlıklı içeriğimizden fikir alabilirsiniz.

Aydınlık Bir Atmosfer Oluşturun

doğtaş riena genç odası takımı

Evin tüm bölümleri için kritik bir öneme sahip olan aydınlatma konusu, çocuk ve genç odaları için çok daha büyük bir önem taşıyor. Özellikle gelişme çağında güneş ışıklarından olabildiğince faydalanması gereken çocuk ve gençlerin odalarını dekore ederken pencere önlerinin olabildiğince açık bırakılması gerekiyor.

Ayrıca dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından perdeleri seçerken de güneş ışığını minimum seviyede kesecek tercihlerde bulunmanızı da tavsiye ederiz. Ek olarak, çocuk ve genç odası aydınlatması için gözleri yormayacak parlaklığa sahip avize veya lambader seçeneklerini de değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

doğtaş palermo yatak ve komodin

Bu yazımızda sizinle çocuk odası dekorasyon fikirleri paylaşarak yetişme döneminde olan çocuğunuz için çocuk odası dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken unsurları listeledik. Sizler de yazımızda paylaştığımız bilgileri göz önüne alarak çocuğunuz için ideal yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Çocuk odalarının yanı sıra evinizi dekore ederken önem vermeniz gereken detayları da Modern Ev Dekorasyonu Yapmak İsteyenlere İlham Fikirleri başlıklı içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

store.blog.createdon вторник, 16 июня 2020 г.