KONSOLLAR

Kusursuz çizgiler ve göz alıcı işçilikle tasarlanan konsollarla, yaratıcı koleksiyonları tamamlayın.

Konsollar

Özellikle yemek odalarının vazgeçilmezi olan konsollar, gerek depolama anlamında sundukları işlevsellikle, gerekse estetik duruşları sayesinde ev dekorasyonunun kurtarıcı mobilyalarındandır. Sizi yansıtan aksesuarlar ile taçlandırabileceğiniz konsol modelleri, evinizin en dekoratif ve kullanışlı parçası olmak için Doğtaş’ta sizleri bekliyor!

Evlerde tarz ve uyum yaratan mobilyaların adresi Doğtaş; yemek odaları, yatak odaları ve oturma odalarında eşsiz bir stil yaratacak olan konsol modelleri ve benzersiz tasarımları ile tüm ilgileri üzerinde topluyor. Siz de konsol mobilya ile evinizde tarz ve uyuma yer açmak istiyorsanız, Doğtaş konsol modellerine göz atmadan geçmeyin.

Yemek Odalarının İlgi Odağı

Salon ve yemek odası dekorasyonunun havasını değiştirirken bir yandan da kendi tarzınızı yansıtmak, farklı konsol modelleri ile oldukça kolay. Ahşap konsol modelleri, dekorasyonda daha natürel ve sade bir imaj yaratırken, vintage konsol modelleri ise daha nostaljik ve retro bir stil yakalamanızı sağlar.

Öte yandan modern konsol modelleri, çağdaş çizgileri ve iddialı tasarımlarıyla evinize stil sahibi bir dokunuş kazandırır. Ev dekorasyonunda klasikten vazgeçemeyenler ise tercihlerini klasik konsollardan yana yapabilir.

Doğtaş’ın geniş ürün yelpazesi altında bir arada bulabileceğiniz, çeşitli malzemelerden üretilmiş, birbirinden farklı tasarımlara, modellere ve renklere sahip konsol modelleri arasından hayal ettiğiniz konsolu bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Örneğin, yemek odası konsol modelleri arasında kuğu gibi zarafeti ile Olivia beyaz konsol öne çıkıyor. Öte yandan Logan siyah konsol ise cam kapakları, benzersiz tasarımı ve altın rengi detayları ile siyah rengin en asil ve zengin duruşunu sergiliyor.

Siz de Doğtaş’ın özgün konsol mobilya seçenekleri arasından evinize en yakışanı hemen sepetinize ekleyerek online siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz!

Fonksiyonel Dizayn

Konsollar yalnızca şık tasarımları ile kullanıldıkları mekanların dekorasyonunu zenginleştimekle kalmaz, aynı zamanda fonksiyonellikleri ile çeşitli kolaylıklar sağlar. Yapıları itibariyle depolama ve muhafaza alanı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanan konsol mobilyalar, çekmeceli ve dolaplı olarak farklı ihtiyaçlara hitap eder.

Çekmeceli yemek odası konsol modelleri en özel gümüş çatal bıçak takımlarınızı saklamak adına gümüşlük olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra peçete, masa örtüsü gibi yemek masası düzeni için gerekli parçaları da çekmeceli konsollarda saklayarak ihtiyaç duyduğunuzda kullanıma hazır bir şekilde, rahatça bulabilirsiniz. Öte yandan, geniş hazneli dolaplara sahip konsollar, porselen yemek takımlarınızı ve fincan takımlarınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmek için ideal bir alan oluşturur.

Dar alanların dekorasyonunda da ergonomik bir işlev üstlenen konsol mobilyalar, hem ekstra depolama bölmesi sağlar, hem de bazı konsol modelleri, gerektiğinde tv ünitesi görevi görür. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, konsolunuzun şık görüntüsü kadar kullanışlı olmasını da dilerseniz, bir konsolda aranılan tüm özellikleri Doğtaş konsol modellerinde bulabilmeniz mümkün.

Konsol Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yemek odası konsol modelleri arasından seçim yaparken tercih edeceğiniz konsolun boyut olarak diğer yemek odası mobilyalarının ölçüleri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Diğer mobilyalardan daha büyük veya küçük ebatlarda bir konsol görsel açıdan uyumsuzluk yaratabilir.

Küçük bir yemek odasına sahipseniz veya konsolu yerleştireceğiniz oda dar ise konsol üstü aynalar ile alanı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra konsolunuzun uzun yıllar boyu sağlam kalması ve taşınırken bile zarar görmeden ilk günkü ışıltısını korumasını istiyorsanız, kaliteli malzemelerden üretilmiş ve profesyonel işçiliğe sahip Doğtaş konsol modellerini tercih edebilirsiniz.

Ceviz, çam, gürgen, kayın gibi ağaçlardan yapılan konsolların çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğunu konsol satın alırken aklınızda bulundurabilirsiniz. Yüksek ayaklı konsollar temizlik açısından size kolaylık sağlar ve dekoratif açıdan da enerjik, spor ve modern bir görünüm verir.

Konsol alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise seçeceğiniz konsolun boyut olarak ihtiyaçlarınıza uygun olmasıdır. Depolama ihtiyacınız fazla ise nispeten daha geniş konsol modellerine yönelebilirsiniz. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bu mobilya çeşidini kullanacağınız alan yeterince ferah ve geniş değilse, büyük konsollar mekanı olduğundan dar ve sıkışık gösterebilir.

Konsolu, yemek masası ve sandalyelerinden ayrı olarak satın almayı planlıyorsanız, renk, desen, tasarım ve boyut olarak birbirlerini tamamlayıcı olmalarına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde uyumsuz ve karmaşık bir izlenim yaratabilir.

Konsolunuz Dekorasyonu Tamamlasın

Konsollar dekoratif açıdan evlerin sergi köşeleri gibidir. Tablolar, aynalar, dekoratif objeler… Her biri, konsol ile birlikte kullanılarak mekanlar daha samimi ve tarz bir görünüme kavuşturulabilir. Özellikle yemek odası, salon veya oturma odasında kullanmak üzere konsol dekore ederken konsol aynası kullanarak içeri giren ışığın odaya dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Konsol üzerine zarif fotoğraf çerçeveleri yerleştirerek en içten anılarınızı sergileyebileceğiniz gibi, dekoratif mum setleri ile de elegant bir dekora sahip olabilirsiniz.

Devamını Oku
    • 01