SALONLARA ŞIK DOKUNUŞ: BERJERLER

SALONLARA ŞIK DOKUNUŞ: BERJERLER

Mobilya ve ev dekorasyonunda moda ve stiller birbirini kovalarken, orada hiç değişmeden duran, en fazla modernize olarak kendi yorumunu oluşturan parçalar vardır. Klasikleşmiş bu dekorasyon ögeleri, klasik ruhu kaybetmeden stilize olur ve çağa ayak uydurarak soylarını devam ettirirler. İşte bu köklü figürlerden birisi de berjer koltuklardır.

Fransızca bergere’den dilimize uyarlanan ve telaffuz edilir edilmez rahatlığı, konforu, güveni, asaleti, soylu bir dekorasyon geleneğini çağrıştıran berjer koltuklar en güzel kitap okuma saatlerinin gerçekleştiği, eskilerin tabiriyle “ajansın dinlendiği”, keyif kahvelerinin yudumlandığı koltuklardır aynı zamanda. Klasik bir berjer koltuk, arkası yüksek ve kulaklıdır. Bistro ve seçkin cafelerin vazgeçilmez havalı koltukları olan berjerler ev dekorasyonunda da oturma alanlarına zenginlik ve değer katar.

Berjer karakteristiği olan yüksek arkalık ve kulaklı yapı, yeniden yorumlanarak adeta aynı lisanın farklı bir lehçesini dillendirebilir. Şimdilerde hatları yumuşamış, metal ayaklı, yaslanma kısmı daha kısa tutulmuş stilize modeller de revaçta. Berjer koltuğun o vakur, gizemli ve kendinden emin duruşu bizi cezbetmeye devam edecek gibi gözüküyor. Zira koltuk takımı seçerken gözümüz hep bu karizmatik koltuklarda değil mi? Üçlü ve ikili koltukları başarı ile tamamlayan, salona dinamizm katan, tek başına adeta bir ekip olabilen berjerler, asil ve köklü bir geleneğin torunları olarak eski alışkanlıkları şimdiki zamana taşıyor. Doğtaş’ın bu konuda da avangard bir tutumu var. Çeşit çeşit berjerle salonlara rengarenk bir enerji, şehirli ruh, yenilikçi dokunuş ve zarafet iliştirmek isteyen Doğtaş, berjer modelleri ile de özgün karakteristiğini ortaya koyuyor. Birbirinden farklı berjer modelleri oturma gruplarını tamamlayan çağdaş figürler haline geliyor. Her zevke hitap eden Doğtaş berjer koltuk koleksiyonunda retro, klasik, country gibi pek çok klasik ve çağdaş yorum; değişik doğa desenleri ve renkleriyle daha da albenili hale geliyor. Peki siz berjerinizi nasıl alırdınız?

LUNA BERJER

Modern duruşunun yanında abartısız ve samimi çizgileriyle öne çıkan rahat bir berjerim olsun, hem üçlü koltuğumu tamamlasın hem de tek başına bir tarzı yansıtsın diyorsanız size “Luna”yı öneriyoruz. Doğtaş’ın bu çağdaş ve aydınlık yüzlü çocuğu istirahat vakitlerinizde, kitabınıza dalıp gitmişken, kahvenizi keyifle yudumlarken kendinizi kucağına bırakabileceğiniz en sempatik berjerlerden biri.

UNITED BERJER

Öyle bir berjer almalıyım ki benim özgür, uçarı, yenilikçi ve hiç yaşlanmayan ruhumu yansıtsın, enerjime enerji katsın diyorsanız avangart duruşu ile öne çıkan United berjer tam size göre. Berjer karakteristiğini stilize şekilde sunan, bebek mavisi rengiyle huzuru çağıran, ona her baktığınızda “iyi ki benimsin” dedirten havalı mı havalı bir berjer kendisi. Ve Doğtaş mağazalarında yeni evinin salonunda baş köşede süzüleceği anları heyecanla bekliyor. United ailesinin bir da kabaralı berjeri var ki o da asaleti ve süksesiyle kendinden söz ettiriyor. Bakar bakmaz ona da “mutlaka benim olmalı” diyebilir ve salon takımınıza dahil edebilirsiniz. Kendine has stilini her tür mobilyaya ustaca entegre edebilecek bir vizyonu olan United Berjer Kabaralı; kiremit ve toprak tonlarıyla bezenmiş geleneksel motifli kumaşı, dekoratif zenginliğini borçlu olduğu kabaralı süslemeleri ve sofistike güzelliği ile salonlarınıza apayrı bir ışık katıyor.

OLIVIA BERJER

Olivia denilince aklınıza ilk ne gelir? Tatlı bir kadın ismi sanki? Geçmişten gelen bir rüzgâr, klasik çizgilerin yeni trendlerle kombinlenmesi, feminen hatlar, sakin ve yumuşak çizgiler ve yumuşacık bir üslup. Bu dişi özellikler Olivia berjer koltukta buluşup kendi tarzlarını yaratmışlar. Ne de iyi etmişler. Modern ve yalın bir tarz arayanları kendisine hayran bırakan Olivia, adeta gülümsemeyi çağrıştıran duruşuyla odalarınıza güzellik katıyor.

MADRID BERJER

“Ufak, sade ama derin mutluluklar bana yeter, şıklıktan anladığım önce sadeliktir” diyenleri Madrid berjer kısmına alalım ve diyelim ki işte sizin berjeriniz… Alçakgönüllü ama insanın içine işleyen bir şıklık Madrid berjerin karakteristik özelliği. Zaten adı ne olursa olsun soyadı Doğtaş olan pek çok modelde görebileceğiniz sade ve çabasız şıklık, ailenin Madrid isimli üyesinde de hissediliyor. Salonun bir köşesinde sessizce duran ve tim ilgiyi üzerine çeken bu modern tasarım; yumuşak hatları, kaliteli kumaş dokusu ve sağlam iskeletiyle adete göz dolduruyor. Çünkü o bir Doğtaş ve şıklık genlerinde var.

ALICE BERJER

Alice’nin berjeri klasik akımın modernize edilmiş havasını üzerinde taşıyor ve şıklık yarışında adı hep üst sıralarda anılıyor

DIAMOND BERJER

Berjerim hem rahat hem de alabildiğine gösterişli olsun diyorsanız sizi Diamond’un asil çocuğu ile tanıştırabiliriz. Kapitone ve deri işçilik, altın geçişlerle desteklenerek estetik bir zevke hitap ediyor. Diamond berjer koltuk yüksek aurası ile ayağınızı yerden kesiyor.

MIRANDA BERJER

Berjerde abartısız, çabasız duru bir şıklık ve şehirli bir trend istiyorsanız Miranda berjer koltuk tam sizin zevkinize göre. Rahat, sofistike ve yenilikten yana.

Çiçeğin, taşın, toprağın, bitkinin siluetini ve ruhunu berjer koltuklarda da görmek mümkün. Öyle göz alıcı tasarlandılar ki herkes onu kendine ayırmak, özel koltuğu yapmak için adeta yarışacak. Her zevke uygun bir berjerin var olduğu Doğtaş koleksiyonlarındaki modellere göz attığınızda, en yakın Doğtaş mağazasına gitmek için güçlü bir istek duyacaksınız.İster sade ister gösterişli olsun, ister gelenekçi ister marjinal ister ağırbaşlı olsun, istediğiniz berjeri mutlaka bulacaksınız.

Yayınlanma Tarihi: 4 Ocak 2020 Cumartesi

Etiketler