Evinizi Yeni Yıla Hazırlayın: Yılbaşı Ev Dekorasyonu

Yılbaşı ev dekorasyonu

Yılbaşı ev dekorasyonu sizce klasik çam ağacı ve geleneksel süslemeler ile mi yapılmalı yoksa tabuları yıkıp modern ve trend bir bakış açısı getirerek mi?

Süsleme ve dekorasyon tercihiniz her ne olursa olsun, yeni bir yılın yaklaşmasıyla birlikte yılbaşı ev dekorasyonu fikirleri arayışına girdiğinizin farkındayız. Geride bıraktığınız yılın zorlukları ve kötü yanlarından sıyrılıp umutla dolu yepyeni bir yıla adım atarken, eviniz de bu, coşkuyla kutlanan ana hazır olmalı.

Yılın en özel günlerinden biri olan yılbaşında, yeni yıla evleriniz de en az sizin kadar şık girsin diye birbirinden ilham verici yılbaşı ev dekorasyonu fikirleri hazırladık. Evinizdeki modern mobilyaların adresi Doğtaş olarak hazırladığımız yılbaşı süsleme önerileri yazımızı inceleyerek evinizde yılbaşı havası estirebilirsiniz.

şömine ve yılbaşı ağacı

Evinizde Yer Verebileceğiniz Yılbaşı Ev Dekorasyonu Önerileri

Yılbaşına ister sevdiklerinizle, ister patili dostlarınızla veya tek başınıza girecek olun, evinizi yılbaşına hazırlamak, sizin için hem oldukça keyifli bir aktivite olacaktır, hem de evinize canlılık ve kişisel bir dokunuş kazandıracaktır.

Yeni yıla heyecanla ve dolu dolu girmek için sizi yansıtan bir yılbaşı ev dekorasyonu ile ihtiyacınız olan hoş atmosferi birkaç düzenleme, süsleme ve değişiklik ile yakalamanız mümkün. Gelin, size fikir verecek yılbaşı ev dekorasyonu önerilerine birlikte bakalım.

1.Yeni Yıla Merhaba Deyin: Yılbaşı Ağacı ile Yılbaşı Ev Dizaynı

Yeni yıl süslemeleri ve yılbaşı denilince akla gelenler arasında ilk sırada elbette yılbaşı ağaçları yer alıyor. Yılbaşı temasını yansıtması için ev dekorasyonunda en çok tercih edilen yılbaşı ağaçları, genellikle çam ağaçları olsa da gelenekselliğin dışına çıkarak, yılbaşı ağacı ve süslerine farklı bir dokunuş getirmek de mümkün.

yılbaşı ağacı süsleyen kadın

Klasik, yeşil çam ağaçlarının yanı sıra yapay, beyaz çam ağaçlarının da dekorasyona zengin bir ambiyans kazandırmaları dolayısıyla oldukça popüler olduğunu belirtmekte fayda var. Hali hazırda yeşil bir yılbaşı ağacınız var ise de kar spreyi ile beyazlık vermeniz mümkün.

Sizi en iyi yansıtan tema ve tarza uygun süslemeler ile de yılbaşı ağacınızı süsleyebilirsiniz. Bununla birlikte, yılbaşı ağacı illa ki “ağaç” olmak zorunda da değil. Dekorasyonda cesur ve çağdaş olmayı seçenlerdenseniz, yılbaşı dekoru için de yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz! Aslına bakarsanız, hemen her objeye çam ağacı izlenimi verebilirsiniz.

Modern ve kendin yap yılbaşı ağacı önerilerimiz:

  • Kitaplardan yılbaşı ağacı
  • Led ışıklardan yılbaşı ağacı
  • Ağaç dallarından yılbaşı ağacı
  • Çerçeveli fotoğraflardan yılbaşı ağacı
  • Duvara çam ağacı şeklinde yapıştırılmış kurdeleden yılbaşı ağacı.

ren geyikli abajur

2. Kış Temalı Biblolar & Dekoratif Objeler

Aralık ayının soğuk kış günlerinde, yeni yılın ocak ayına girmeden, ev dekorasyonunuza ekleyeceğiniz kış temalı biblolar ve dekoratif objeler ile evinizde kış masalı havası yaratabilirsiniz. Ayrıca bu yılbaşı dekorasyon ürünlerini uzun vadede kullanarak şifonyer, konsol, vitrin ve kitaplığınıza de ekleyebilirsiniz. Doğtaş üzerinden biblo ve dekoratif objelere göz atarak evinize en uygun ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Doğtaş dekoratif kırlentleri

3- Dekoratif Kırlentler

yeni yıl beraberinde soğuk havaları da getireceği için evinizde kırlantları yer vermeniz mantıklı olacaktır. Özellikle oturma odasını dekore etmekten hoşlanıyorsanız dekoratif kırlantları kullanarak farklı bir salon görünümü yaratabilirsiniz. Koltuk ve berjerlerin dekoruna uyum sağlayacak dekoratif kırlentler, koltuklarınızın görünümünü de güçlendirir. Özellikle yeni yılın çetin geçecek kış aylarına eşlik eden dekoratif kırlentler ile oturma odası dekorasyonu  da güçlendirebilirsiniz. Dilerseniz dekoratif kırlentleri koltuk şalları ile birleştirerek de koltuk takımınızı öne çıkarabilirsiniz. 

4- Enfes Kokulu Mum Modelleri 

Yılbaşını ve yeni bir yılı karşılarken evizinde eşsiz kokulardaki mumları kullanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise yılbaşı süslemeleri arasındaki Doğtaş enfes kokulu mumlar sizi bekliyor. Yeni yılın tüm güzelliğini ve mutluluğunu evinizdeki hoş kokular ile karşılamak için mumları kullanarak hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz. Yine oda kokulu mumları yatak odanızdaki şifonyere veya kitaplığa da eklemeyi düşünebilirsiniz. 

Üstelik bu mumlar evde yılbaşı konsepti oluşturmanızı da kolaylaştıran aksesuarlar arasındadır. Kokulu mumlar aracılığıyla evde yılbaşı konseptini enfes kokular ile oluşturabilir, konuklarınıza da yeni yılda unutamayacakları hoş kokular ulaştırabilirsiniz. 

5- Yılbaşı Gecesine ve Tüm Yemeklere Eşlik Edecek Bir Masa

Sadece yılbaşında değil, tüm akşam yemeklerinize ortak olacak bir masa eminiz ki yemek odası bölümünü de öne çıkaracaktır. Yılbaşı ev süsleme aşamasında, birbirinden lezzetli yemekleri  de ergonomik ve göz alıcı bir masa ile servise hazır hâle getirebilirsiniz. Özellikle ekose desenli yılbaşı masa örtülerinin yuvası olacak masalar için ahşap yemek odası takımlarına yönelebilirsiniz. Şık ve işlevsel tüm yemek odası masaları için Doğtaş üzerinden arama yapabilir, yılbaşında  yemek odanızı en iyi şekilde şekilde dekore edebilirsiniz.

6- Yılbaşı Gecesini Aydınlatın: Lambaderler 

Yeni yıl coşkusunu yaşarken ortamı en iyi şekilde aydınlatmak adına lambaderler işlevsel bir tercih olacaktır. Ekose desenli lambaderler başta olmak üzere vizon ve koyu renkli lambader modelleri ile yeni yıl ortamının gerekli ışık desteğini tamamlayabilirsiniz. Birbirinden şık ve odaklanmış aydınlatma sağlayan modellere de Doğtaş lambaderleri üzerinden göz atabilirsiniz. 

7- Yeni Yılda Bol Kitap Okumak İçin: Kitaplık Modelleri

Yeni yılda istediğiniz kadar kitabı size en uygun kitaplık ile depolamak ister misiniz? Öyleyse yılbaşı dekorasyon ürünleri arasında da olan Doğtaş kitaplık modelleri ile tanışma vakti. Göz atacağınız kitaplık modellerini, yılbaşı konseptine uygun şekilde biblo ve objeler ile süsleyebilir, kitaplarınız için şahane bir alan oluşturabilirsiniz. İster yatak odasında ister salonda olsun, Doğtaş kitaplık modelleri ile yeni yılda kitap okuma isteğiniz canlanacak!

Laura Kırmızı Koltuk

8- Kırmızı ve Yeşil Renklere Sahip Koltuk Takımı

Yılbaşı gecesi ile beraber hem kış temalı hem de koyu tonlu bir dekorasyon oluşturmak için kırmızı-yeşil renkli koltuklara yönelebilirsiniz. Yılbaşı dekorasyon fikri olarak düşünebileceğiniz kırmızı ve yeşil renkli koltukları, dekoratif kırlentler ve oldukça şık dresuarlar ile de zenginleştirebilirsiniz. Özellikle Doğtaş Diamond dresuar kırmızı-yeşil koltuklar ile beraber koyu tonlardaki koltuk takımlarına da yakışarak salonunuzu ön plana çıkarır. 

Yılbaşı ev dekorasyonu ışıkları

9- Led Işıklar İle Yılbaşı Dekorasyonu

Yılbaşının o ışıltılı, canlı havasını evinize de yansıtmak için led ışıklar, yılbaşı ev dekorasyonunuza mutlaka eklemeniz gereken parçalardan. Fikir verecek olursak, peri led ışıkları büyük bir kavanozun içine koyarak sihirli bir dekor oluşturabilirsiniz.

Bunun yanı sıra yapay çam yaprakları gibi süslemelere sararak da kullanabilir veya evinizde aklınıza gelebilecek her yeri ışıklandırabilirsiniz.

Yılbaşı dekoratif kozalaklar

10- Dekoratif Amaçlı Kozalaklar 

 İç ısıtan yılbaşı ev dekorasyonu objelerinden bir diğeri ise kozalaklar. Ağaçlık bir alana yürüyüşe çıktığınızda yerlere düşmüş kozalakları toplayarak veya satın alarak evinize kışa özel, yılbaşı için harika görünecek bir dokunuş katabilirsiniz. Ayrıca yılbaşı ev dekorasyonunda cam, saksı ve dekoratif vazoların içini de kozalaklar ile doldurarak yılbaşı konseptini güçlendirebilirsiniz. Kozalakları, örneğin; dekoratif tepsiler içinde mumlar ile birlikte kullanabilirsiniz. Yine kozalakları, yatak veya oturma odasındaki kitaplığın ilgili yerlerine de konumlandırarak kitaplığınızı öne çıkarabilirsiniz. 

Sizinle yılbaşında hangi süsler kullanılır ve yılbaşı konseptinde ev nasıl dekore edilir sorularını yanıtladık. Yaşam alanlarına renk katan mobilyaların adresi Doğtaş olarak, sizlere ve sevdiklerinize mutluluk, sağlık ve huzur dolu yepyeni bir yıl diliyoruz! 

Yayınlanma Tarihi: 10 Aralık 2020 Perşembe