Babaya Ne Hediye Alınır? 5 Hediye Önerisi

Babaya Ne Hediye Alınır? 5 Hediye Önerisi

Çocukları dünyaya gözlerini açtığı günden itibaren onları koşulsuz bir biçimde seven tüm babalar, hiç kuşkusuz en güzel sürprizlerle şımartılmayı hak ediyor. Peki hayatını çocuklarına adamış bir babaya ne hediye alınır?

Bugüne dek sizin için yaptığı büyük fedakarlıklar için babanıza Babalar Gününde küçük bir sürprizle teşekkür etmek istiyor fakat alacağınız hediye konusunda kararsız mı kalıyorsunuz? Eğer öyleyse endişelenmenize hiç gerek yok.

Çünkü evinize şıklık ve tarz katan mobilyaların adresi Doğtaş ailesi olarak hazırlamış olduğumuz yazımızda, babalarını mutlu etmek isteyen çocuklar için babaya ne alınır sorusunu yanıtlıyoruz.

İşte yeri her zaman çocuklarının kalbinin en güzel köşesinde olan babalar için en güzel Babalar Günü hediye önerileri!

Babalar Gününde Babaya Ne Hediye Alınır?

ağaçların arasındaki baba ve oğul

Hayattaki en değerli varlıklarımızdan biri olan babalarımız, kimi zaman sevecen bir oyun arkadaşı, kimi zaman dert ortağı, kimi zaman da bilge bir yol gösterici olarak bizimleler.

Hayatı boyunca, yüzünüzde küçücük bir gülümsemeye neden olabilmek için tüm benliğini ortaya koyan babanıza sırf bu yüzden bile ne kadar teşekkür etseniz az. Ona olan sevginizi dilinizden düşürmüyor olsanız bile bu Babalar Gününde bir farklılık yapmaya ne dersiniz?

İşte babanıza kendini özel hissettirecek hediye fikirleri!

1. Stil Sahibi Babalar İçin: Şık Kıyafetler

bir adamın elinde tuttuğu katlanmış gömlekler

Kim demiş iyi giyinmek yalnızca annelere özel diye? Eğer babanız erkek modasını yakından takip ediyorsa, babaya ne alınır sorusu için alacağınız cevap belli. İhtiyaç duyduğu ve tarzına uygun kıyafet ya da aksesuar seçimleri ile onu mutlu edebilirsiniz.

Neyi beğenip beğenmeyeceği konusunda kararsız kalıyorsanız, babanızın dolabındaki kıyafetlere ve kemer, kıravat, saat gibi aksesuarlarına göz atarak fikir edinebilirsiniz. Bu sadece seçiminizi çok daha kolay yapabilir, onu gerçekten mutlu edebilirsiniz.

Öte yandan babanız için kıyafet ve aksesuar seçimi yapmadan önce aşağıda sıraladığımız maddeleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz:

 • Eğer babanızın klasik bir tarzı varsa gömlek, yelek gibi kıyafetler ya da daha klasik çizgilere sahip aksesuarlar seçebilirsiniz.
 • Dışarıda çok sık vakit geçiriyorsa ya da işi gereği sürekli ayakta olması gerekiyorsa babanız için hem rahat hem de şık bir ayakkabı satın alabilirsiniz.
 • Takım elbiseleri ile uyum sağlayacak ve aynaya baktığında ona sizi hatırlatacak kaliteli ve şık tasarıma sahip kravatlar da şıklığına özen gösteren babalar için ideal olabilir.
 • Eğer babanız sportif bir stil benimsemiş ve rahat giyinmeyi seviyorsa tazrına uygun eşofmanlara ve tişörtlere bayılacaktır.
 • İşe giderken bilgisayarını koyması için alacağınız zamansız ve şık bir çanta da babanızı mutlu edebilecek en şık Babalar Günü hediyelerinden biri olabilir.
 • Eğer babanızın güneş gözlüğü takmaktan hoşlanacağını düşünüyorsanız, onun için uzun yıllar boyunca kullanacağı kaliteli ve yüzüne yakışacak bir güneş gözlüğü alabilirsiniz.

2. Teknoloji Meraklısı Babalar İçin: Akıllı Ürünleri

patlamış mısır yiyerek film izleyen baba oğul

Tüm babalar teknolojiye meraklıdır ama babanızın bu konuya karşı biraz daha ilgili olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde babaya ne hediye alınır diye düşünmeyi bırakıp babanızın seveceğini düşündüğünüz teknolojik ürünleri araştırmaya başlayabilirsiniz.

Eğer seçim yapmakta zorlanıyorsanız önerilerimize kulak verebilirsiniz:

 • Teknolojik gelişmeler ile birlikte popülaritesini her geçen gün arttıran giyilebilir teknolojiler babanız için ideal Babalar Günü hediyesi olabilir.
 • Öte yandan babanızın yakın zamanda telefonunu yenilemek istediğini düşünüyorsanız, bütçenizi sarsmayacak bir akıllı telefon satın alarak bu ihtiyacını giderebilirsiniz.
 • Fotoğraf çekmeyi seven bir babanız varsa ona, anılarını ölümsüzleştirmesini sağlayacak bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz.
 • Eğer babanız futbola meraklıysa, taraftarı olduğu takımın maçlarını büyük ekranlı bir televizyonda izlemek onu çok mutlu edecektir. Bu doğrultuda satın alacağınız televizyona uygun bir TV ünitesi seçmeden önce Doğtaş’ın şıklığı ve fonksiyonelliği bir arada sunan TV ünitesi modellerine göz atabilirsiniz.
 • Babanız film ve dizi izlemeyi seviyorsa  birlikte izleyeceğiniz filmler için evin bir odasını sinema odası olarak yeniden dekore edebilirsiniz. Hiç şüphesiz bu, babanızın hayatında aldığı en güzel hediye olacaktır.

Eğer bu fikir aklınıza yattıysa ilham alabileceğiniz dekorasyon önerilerini incelemek ve nelere ihtiyacınız olabileceğini görmek için Evde Sinema Odası Kurmak İçin Fikirler başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

3. Kitapsever Babalar İçin: En Sevdiği Yazarın Kitapları

koltukta uzanmış kitap okuyan bir baba

Babaya ne hediye alınır sorusuna yanıt olabilecek hediye önerilerinden bir diğeri de kitaplar. Eğer babanız kitap okumayı seven biri ise daha önce okumadığı fakat okumayı çok istediği kitapları alıp yanına gitmeniz onu çok mutlu edecektir.

Hatta daha onu çok daha mutlu etmek isterseniz bu hediye önerisini bir adım ileri taşıyarak evinin bir bölümünde ihtiyacı olan her şeyin elinin altında olduğu; en sevdiği kitaplarla dolu bir kitap okuma köşesi hazırlayabilirsiniz.

Babalar Gününe çok az bir zaman kaldığını ve yetiştiremeyeceğinizi düşünüyorsanız endişelenmenize gerek yok! 12 Adımda Kitap Okuma Köşesi Hazırlayın! başlıklı yazımıza göz atarak, evde babanızın en sevdiği alanda ve ona layık bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz.

4. Uzaktaki Babalar İçin: Anı Çerçevesi

hep birlikte kahkahalar atarak albüm inceleyen bir aile

Babanızdan uzakta yaşıyorsanız ona her zaman yanı başında olduğunuzu hissettirecek ve baktıkça sizi hatırlatacak bir sürpriz hazırlamaya ne dersiniz? Yapmanız gereken tek şey en sevdiğiniz fotoğrafların baskısını alıp bir fotoğraf albümü oluşturmak.

Bu fikri sıradanlıktan uzak, şık bir formatta sunmak isterseniz fotoğrafları evinin dekorasyonuna uygun çerçevelere yerleştirerek görünür bir alana da asabilirsiniz.

Bu doğrultuda birbirinden şık fotoğraf çerçeveleri için Doğtaş’ın göz alıcı tamamlayıcı ürünleri arasında bulunan ev aksesuarlarına mutlaka göz atmanızı öneririz.

5. Rahatına Düşkün Babalar İçin: Baba Koltuğu

babaya ne alınır sorusuna yanıt olabilecek bir baba koltuğu

Babaya ne hediye alınır başlıklı listemizin son maddesinde rahatına düşkün babalara mutluluk aşılayacak bir hediye önerisi var: baba koltuğu. Mobilyacılık sektöründe varlığını çok uzun yıllardır sürdüren Doğtaş kalitesi ile üretilen Oscar baba koltuğu ve Alen baba koltuğu babanıza keyif dolu anlar vadediyor.

Baba koltuğu modelleri, sabahları gazete okuyup gündemi takip ederken, öğlenleri güne kısa bir mola verirken akşamları da televizyon karşısında uyuklarken babanıza eşsiz bir konfor sunuyor. Zengin renk ve doku seçenekleri ile ise pek çok farklı zevke hitap ediyor.

Listemizdeki önerileri inceledikten sonra umuyoruz ki zihninizde dolaşan babaya ne alınır sorusuna yanıt bulabilmişsinizdir. Sizler için hazırladığımız diğer içeriklerimiz için Doğtaş Blog’u sık sık ziyaret etmeyi unutmayın!

Yayınlanma Tarihi: 31 Mayıs 2021 Pazartesi