Evde Doğum Günü Masası Hazırlama Önerileri

Evde Doğum Günü Masası Hazırlama Önerileri

Evde doğum günü masası hazırlama önerileri, özellikle de yakın zamanda sizin, ailenizin sevdiğiniz bir üyesinin ya da yakın bir arkadaşınızın doğum günü yaklaştığında hiç şüphesiz hakkında en çok araştırma yaptığınız konuların başında geliyordur.

Bununla birlikte hem sevdikleriniz hem de sizin için özel bir anlam taşıyan bu önemli günde, unutulmaz bir doğum günü partisi hazırlamak için aslında yüksek bütçeler harcamaya ihtiyacınız yok. Yalnızca birkaç küçük ipucundan ilham alarak olağanüstü bir parti organize edebilir, üzerinde türlü lezzetlerin yer aldığı mükemmel bir doğum günü masası hazırlayabilirsiniz.

Evlerde tarz ve uyumun adresi Doğtaş ailesi olarak bugünkü içeriğimizde evde doğum günü masası hazırlama önerilerine yer veriyoruz. Yazımızı okuyarak fikirlerimizden ilham alabilir, bir an önce hazırlıklara başlayabilirsiniz!

Ek olarak yeni yıla girerken sevdikleriniz için güzel bir yılbaşı masası hazırlamak isterseniz Yeni Yıl Ruhuna Yakışan Yılbaşı Masası Nasıl Hazırlanır? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Evde Doğum Günü Masası Hazırlama Fikirleri

doğum günü hazırlığı yapan kadın

Doğum günleri, pek çok kişi için özel ve anlam yüklü günler arasında yer almaktadır. Bu anlamda doğum günü kutlamalarında da özenli davranmak ve sevdikleriniz için her bir detayı incelikle planlamak gerektiğini vurgulayalım.

Özenle dekore edilmiş bir doğum günü masası ise çocukken üzerindeki benzersiz lezzetlerle bizi kendine hayran bırakan fakat büyüdükçe eski görkemini kaybetmiş bir ayrıntı olsa da özellikle de evde kutlanan doğum günlerinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Doğum günü masaları, doğum günü sahibinin en sevdiği yemeklerin yer aldığı, o güne özel elbiselerin seçildiği ve unutulmaz bir konseptin oluşturulduğu doğum günlerinde atlanmaması gereken bir başka unsurdur.

Peki evde düzenlenen doğum günü organizasyonlarında doğum günü masası hazırlarken mutlaka göz önünde bulundurulması gereken temel noktalar neler olabilir? İşte hazırlarken hem size zevk verecek hem de sevdiklerinizin hayran kalacağı evde doğum günü masası hazırlama önerileri!

Geniş Bir Doğum Günü Masası Tercih Edin

yemek masası

Sevdiklerinizin doğum gününü ya da kendi doğum gününüzü ev ortamında kutlamaya karar verdiyseniz tahmin edersiniz ki doğum günü masasının üzerine koyacak epey yiyecek ve aksesuar olacak. Bu doğrultuda seçmiş olduğunuz yemek masası ne kadar büyük olursa karmaşık bir görünüme o kadar engel olacaktır.

Üstelik geniş bir yemek masası yalnızca doğum günü organizasyonları için değil daha farklı davetlerde de kalabalık misafirlerinizi ağırlarken işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer evinize daha geniş bir yemek masası satın almayı düşünüyorsanız, Doğtaş’ın hem şıklığı hem de modern tarzı ile dikkat çeken yemek masası modellerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Geniş ürün yelpazesi ile farklı zevkleri memnun eden Doğtaş’ta, ihtiyacınıza en uygun yemek masasını bulabilir, evinizi şıklıkla buluşturabilirsiniz.

Bir Doğum Günü Konsepti Belirleyin

balonlarla süslenmiş bir doğum günü partisi dekorasyonu

Modern doğum günü kutlamalarının unutulmaması gereken ayrıntılarından bir diğeri de doğum günü konsepti. Başta bir yaş doğum günü kutlamaları olmak üzere pek çok kutlamada gördüğümüz parti konseptlerinin bu günü çok daha özel ve anlamlı kıldığı bir gerçek.

Konsepti nasıl belirleyeceğiniz ise tamamen doğum günü sahibinin kişisel zevklerine kalmış durumda. Örnek verecek olursak kendiniz için bir doğum günü kutlaması organize ediyorsanız, doğum günü temasını kişisel zevklerinize uygun olarak şekillendirebilirsiniz.

Öte yandan çocuğunuz için hazırladığınız doğum günü kutlamaları için de onun en sevdiği çizgi filmden veya oyuncaklardan esinlenerek bir konsept oluşturabilirsiniz. Doğum günü süslemelerini, doğum günü pastasını ve diğer materyalleri seçerken doğum günü konseptine göre karar verebilirsiniz.

Dilerseniz seçtiğiniz doğum günü temasına uygun olarak bir afiş tasarlayabilir, kutlama esnasında çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızı daha eğlenceli hale getirecek konuşma balonları satın alabilirsiniz. Aslında görmüş olduğunuz gibi bu noktada her şey, tümüyle sizin hayal gücünüze kalmış!

Doğum Günü Masası İçin Güzel Bir Örtü Tercih Edin

üzerinde doğum günü kurabiyelerinin yer aldığı bir kurabiyelik ve masa örtüsü

Evde doğum günü masası hazırlama konulu içeriğimizde en önemli iki adımı atladıktan sonra sıra geldi doğum günü masasına dikkat çekici bir görünüm kazandırmaya… Evde doğum günü hazırlamaya karar verdiyseniz uygun bir masa bulduktan sonra masanın üzerini güzel ve şık bir masa örtüsü ile örterek konseptinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Örneğin renkli bir doğum günü konsepti belirlediyseniz, çok desenli olmayan ve pastel renklerde bir masa örtüsü seçerek karmaşık bir görünümün önüne geçebilirsiniz.

Öte yandan son dönemde revaçta olan parlak doğum günü süsleri de masanın etrafına sarmak için ideal olabilir. Seçtiğiniz sade bir masa örtüsünü masanın üzerine serdikten sonra etrafını bu şekilde süsleyerek dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Doğum Günü Balonlarını Unutmayın

bir zeminin üzerinde duran doğum günü süsleme malzemeleri

Doğum günlerinin bir başka olmazsa olmazı da mekana renk katan doğum günü balonlarıdır. Doğum günü balonlarını seçerken yine konseptinize uygun biçimde ilerleyebilirsiniz. Daha renkli bir hava oluşturmak için üzerinde baskıları olan, parlak balonları tercih edebileceğiniz gibi sade bir görünüm isterseniz de pastel tonlarda balonlar edinebilirsiniz.

Balonları masanın çevresine asabilirsiniz. Öte yandan eğer geniş bir alanda doğum günü sahipliği yapacaksanız balonları gelişigüzel bir şekilde yerlere de bırakarak uyumlu bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Doğum Günü Masası Düzeni Oluşturun

pasta tabağı ve servisleri

Evde doğum günü masası hazırlıyorsanız masayı en doğru şekilde düzenlemeyi unutmamalısınız. Eğer çok kalabalık bir davetli listeniz varsa yiyecek içecek sayısı da fazla olacağından ortaya çok karmaşık bir görüntü çıkabilir.

Masanın üzerine menünün temelini oluşturan ana yiyecekleri yerleştirdikten sonra isteyenlerin alması için servis tabaklarını, kaşık; çatal ve bıçakları ve bardakları da nizami olarak konumlandırabilirsiniz.

Eğer masada daha düzenli bir yerleşim oluşturmak istiyorsanız mümkün olabildiğince çok yer kaplamayan fakat kullanışlı ve derin tabaklar kullanmanızı öneririz.

Masa düzeni oluştururken ilham alabileceğiniz öneriler için Göz Alıcı Bir Sofrada Masa Düzeni Nasıl Olmalı? başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Masa Aksesuarları İle Trend Bir Görünüm Yaratın

üzerinde bir tabak cevizin yer aldığı yemek masası

Evde doğum günü masası hazırlarken unutulmaması gereken bir diğer ayrıntı da aksesuarlar. Eğer akşam yemeği konseptinde bir doğum günü planladıysanız şamdanlar ve mumlar, şık bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Öte yandan bir vazonun içerisine yerleştirdiğiniz çiçekler, doğum günü atmosferine sıcaklık katabilir.

Masanın üzerine yerleştireceğiniz aksesuarlar ile ilgili seçim yapmadan önce Doğtaş’ın tamamlayıcı ürün kategorisinde yer alan aksesuar seçeneklerine göz atabilir, evinize ve masanıza en uygun aksesuarı bulabilirsiniz.

Doğum Günü Pastası İle Masaya Renk Katın

doğum günü pastası

Doğum günü kutlamalarında göz ardı edilmemesi gereken en önemli ayrıntı elbette ki doğum günü pastası! Bu anlamda sizler de evde doğum günü masası hazırlarken pastanın masanın başrolü olacağını unutmamalı; masanın en dikkat çeken bölümüne doğum günü pastasını konumlandırmalısınız.

Doğum günü pastasının, doğum günü sahibinin tam karşısında olması gerektiğini de hatırlatalım. Böylelikle hem pastaya ulaşmakta zorluk yaşanmaz hem de kutlama sırasında masanın düzeni bozulmamış olur.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımızla evde doğum günü masası hazırlama önerilerini paylaştık. Fikirlerimizi dikkate alarak kusursuz görünen doğum günü masaları hazırlayabilir, sevdiklerinizle birlikte keyif ve eğlence dolu doğum günü kutlamaları yapabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz diğer yazılarımız için Doğtaş Blog’u sık sık ziyaret edebilir, içeriklerimizden ilham alarak evinizin her köşesini yenileyebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 26 Ekim 2021 Salı