10 Öneri İle Sevgililer Günü Masası Nasıl Hazırlanır?

10 Öneri İle Sevgililer Günü Masası Nasıl Hazırlanır?

Hazırlayacağınız sevgililer günü masası ile sevdiğiniz kişinin kalbini bir kez daha feth etmeye ne dersiniz? Eğer bu soruya yanıtınız kalpten bir “evet” ise sizleri sevgililer günü masası önerilerini derlediğimiz yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Sevgililer günü masası nasıl hazırlanır sorusu, özellikle de sevgililer günü yaklaşırken sevdiği kişiye tatlı bir sürpriz yapmak isteyen kişilerin aklında yer eden sorulardan.

Bu doğrultuda sizler de dünyadaki tüm çiftler için ayrı bir anlam ifade eden bu özel günde, şık dekorasyonu ile göze; birbirinden lezzetli yemekleri ile de midelere hitap eden bir sevgililer günü sofrası için hazırlıklarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

tabak içindeki zarf ve yanına koyulmuş güller

Evinize tarz katan mobilyaların adresi Doğtaş ailesi olarak hazırlamış olduğumuz içeriğimizde, sevgililer gününe özel ayrıntıları ile dikkat çeken bir yemek masası düzeni kurmanıza yardımcı olacak fikirlerimizi sıralıyoruz.

Önerilerimizden ilham alarak, bu yılki sevgililer günü kutlamanızı sevgi dolu yuvanızda, romantik bir yemek eşliğinde yapabilirsiniz.

Öte yandan sevgililer günü yaklaşırken, evinizde keyif dolu vakit geçirmenize yardımcı olacak farklı aktivite önerileri için Evde Sevgililer Gününde Ne Yapılır? 9 Öneri başlıklı yazımızı da mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Romantik Bir Kutlama: Sevgililer Günü Masası Dekorasyonu

süslenmiş yemek tabağı

Sevgililer günü akşamında, sevdiğiniz kişiye güzel bir sürpriz yapmak isterseniz birkaç ipucu ile mükemmel bir yemek masası hazırlayabilir ve onu mutlu edebilirsiniz.

Hiç şüphesiz hoş sürpriziniz karşınızdaki kişiye kendisini çok daha özel ve önemli hissettirecek, aynı zamanda 14 Şubat akşamını her ikiniz için de unutulmaz kılacaktır.

Romantik bir akşam yemeği masası için kolları sıvamadan önce masanın dekorasyonundan tutun da hazırlayacağınız yiyeceklere kadar her ayrıntıyı özenle ve incelikle planlamanız, ortaya çıkan sonucun da kusursuz olmasını sağlayacaktır.

O halde dilerseniz gelin, daha fazla vakit kaybetmeden 14 Şubat’a özel romantik yemek masası dekorasyonu için ilham alabileceğiniz şık ve göz alıcı ipuçlarımıza beraber göz atalım.

1. Sevgililer Günü Masası Renkleri

sevgililer günü temasına göre hazırlanmış tabak

Sevgililer günü denildiğinde akıllarda çağrışım yapan ilk renk, hiç şüphesiz duygusallık ve romantizmi temsil eden pembe ve kırmızı renkleri olacaktır.

Bu nedenle sevgililer günü masasını dekore ederken sizin de bu renklere odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Üstelik aşkı ve mutluluğu sembolize eden kırmızıyı ve kırmızının tonlarını masanın üzerinde kullanabileceğiniz pek çok farklı seçenekten söz etmek mümkün. Kırmızı servis tabakları, kırmızı servis altlığı, kırmızı peçete halkaları, masa örtüsü, mumlar ve daha fazlası…

Tamamen kişisel zevk ve beğenileriniz doğrultusunda, masanın üzerinde bu renk tonlarına yer verebilir; sevgiliniz için mükemmel bir yemek masası hazırlayabilirsiniz.

kalp ve gül koyulmuş tabak

Bu noktada renk dağılımı yaparken kırmızıyı açık tonlarla bir arada ve en abartısız hali ile kullanmakta fayda var.

Böylelikle tam istediğiniz gibi iddialı ve cesur ama bir o kadar da sade atmosfer yaratabilirsiniz.

Öte yandan eğer sevgililer günü masası hazırlarken iddialı renklerden kaçınmak, daha açık renkleri tercih etmek istiyorsanız toz pembe, pudra, krem rengi gibi renk tonlarını da kullanabilirsiniz.

Renklerin doğru kullanımına dair ipuçları için Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Nasıl Olmalı? başlıklı yazımızı incelemenizi de tavsiye ederiz.

2. Şık Bir Sevgililer Günü Masa Örtüsü

masa örtüsü

Sevgililer günü masasını düzenlemeye başlarken öncelikle masanızın üzerine şık bir masa örtüsü serebilirsiniz.

Bu sayede hem masanın üzeri daha derli toplu görünecek hem de ortaya çıkarmak istediğiniz şıklık kendisini çok daha etkili bir biçimde belli edecektir.

Masa örtüsü seçimi yaparken karmaşık bir tarza sahip masa örtüsü alternatifleri yerine daha minimal ve modern örtü çeşitlerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle ayrıntıların içinde kaybolmadığınız sade ve şık bir stil yaratmak zannettiğinizden de kolay olacaktır!

Minimalizmden hoşlananların çok seveceğini düşündüğümüz Minimalizm Nedir? 6 Maddede Minimalist Dekorasyon başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

3. Sevgililer Gününe Özel Servis Takımları

servis takımı

Bu anlamlı günde eğer mümkünse yemeklerinizi servis edeceğiniz tabak ve bardaklarınızı da sevgililer günü ruhunu yansıtacak biçimde tercih etmelisiniz.

Sevgililer günü masası dekorasyonunuz ile uyumlu olacak renklere ve desenlere sahip tabakları, ışıltılı kadehler ile bütün olacak şekilde bir arada kullanabilirsiniz.

4. Renkli ve Desenli Suplalar

kurdeleden yapılmış kalp ve zarf

Servis tabaklarının altlarına koyduğunuz renkli ve desenli supla çeşitleri, hiç şüphesiz oluşturmaya çalıştığınız masa dekorasyonunun en şık tamamlayıcıları olacaktır.

Sevgililer günü temasını belli etmek adına dilerseniz kırmızı ve bordo renklerinin ön planda olduğu suplalar tercih edebilirsiniz.

Öte yandan daha romantik bir tarz yaratmak için ise kağıt danteller kullanabilirsiniz.

Elbette bu noktada, seçmiş olduğunuz suplaların renk ve desenlerinin, servis takımınız ile uyumlu bir bütünlük oluşturduğundan emin olmanız gerekiyor. Aksi takdirde karmaşık bir görünüme yol açabilirsiniz.

5. Servis Peçeteleri

kurdele ile bağlı çatal kaşık ve tabak

Servis peçeteleri, sevgililer günü masası hazırlarken kesinlikle unutulmaması gereken ve şıklığı bambaşka bir noktaya taşıyacak detaylardan birini oluşturuyor. Çünkü biraz yaratıcılık ile servis peçetelerini kullanarak pek çok farklı stil oluşturabilirsiniz.

  • Örneğin kumaş formdaki peçeteleri, ince kırmızı kurdeleler ile sararak tabakların üzerine yerleştirebilir; şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.
  • Ek olarak, peçeteler için kurdele yerine peçete halkaları da tercih edebilirsiniz. Masanın üzerinde yer alan diğer obje ve aksesuarlar ile uyum oluşturacak peçete halkaları, masanızın şıklığını tamamlayacaktır.
  • Kalpli, sloganlı ya da daha farklı desenlerin yer aldığı peçeteler de sevgililer gününde şık bir dokunuş yaratabilir.

Önerilerimizi dikkate alarak masanızın küçük dokunuşlarla büyük değişimler yaratabilirsiniz.

6. Romantik Mumlar

mumlar

Sevgililer günü denince akla ilk gelen romantizm ise romantizm denildiğinde de hiç şüphesiz mumlar vazgeçilmez olacaktır. Siz de romantik akşam yemeğinizi mumlar ile taçlandırabilirsiniz.

Hem ortamın aydınlanmasını sağlayacak hem de şık bir görünümün kapısını aralayacak mumları, kişisel zevkleriniz doğrultusunda farklı formlarda seçebilirsiniz.

Suyun üzerinde yüzen minik kalpli mumlar sıradışı bir duruş sergilerken, şamdanların içerisine yerleştirmiş olduğunuz mumlar ile de şık ve iddialı bir stil oluşturabilirsiniz.

Dilerseniz Doğtaş’ın tamamlayıcı aksesuar kategorisinde yer alan Venera Home Metal Çember Mumluk ile masanızın stilini güçlendirebilirsiniz.

7. Sevgililer Günü Aksesuarları

sevgililer günü temasına uygun peçete bardak ve tabak

Sevgililer günü masası için hazırlık yaparken unutulmaması gereken belki de en önemli şey aksesuarlar. Sevgililer günü temasına uygun kurutulmuş gül yapraklarını masanın üzerine serpiştirerek hoş bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

Buna ek olarak minik not kağıtlarının üzerine sevdiğiniz kişiyi mutlu edecek anlamlı ve size özel cümleler yazarak masanın üzerine bırakabilirsiniz.

8. Anılarınızı Hatırlatacak Fotoğraflar

sevgililer günü kartı

Hem sizin hem de sevdiğiniz kişi için özel bir anlam taşıyan sevgililer günü yemeğinde, sohbet ederken anılarınızı yad etmek isteyebilirsiniz.

Güzel anılar biriktirdiğiniz, baktığınızda yüzünüzde gülümsemeye neden olacak fotoğraflarınızı yemek masanızda dekor olarak kullanabilirsiniz.

Eğer masanın üzerinde çok kalabalık bir görünüm oluşmasından endişeleniyorsanız, en sevdiğiniz fotoğrafınızı güzel bir çerçevenin içerisine yerleştirerek evin masadan görünecek bir bölümüne konumlandırabilirsiniz.

9. Sevgililer Günü Masası Menüsü

menü

Sevdiğiniz kişiye, sevgililer günü gibi özel bir akşamda ne kadar çok çaba harcadığınızı ve her şeyi en ince ayrıntısı ile tasarladığınızı gösterebilmek için işi biraz daha ileriye taşıyabilirsiniz.

Yemek tabaklarının içerisine, akşam için hazırladığınız yemeklerin listesinin yer aldığı bir menü yerleştirebilirsiniz.

10. Taze Çiçekler

kadeh tokuşturan sevgililer

Sevgililer günü masası konseptinizi tamamlayacak belki de en özel ayrıntı, mis kokusunu evin her yerine yayacak olan çiçekler. Çiçek seçimi yaparken tercihinizi sevdiğiniz kişinin de beğendiğini bildiğiniz çiçeklerden yana kullanabilirsiniz.

Çiçekleri masanın köşesinde konumlandırabileceğiniz gibi şık bir vazonun içerisine yerleştirerek masanın tam ortasına da bırakabilirsiniz.

Doğtaş’ın en çok tercih edilen aksesuar çeşitleri arasında yer alan Valentin Vazo çiçekleriniz için şahane bir vazo olabilir.

sevgililer günü masasının üzerinde yer alan hediyeler ve servis takımı

Yazımızda sizler için 14 Şubat sevgililer günü akşamında, sevdiğiniz kişiye göz alıcı bir sevgililer günü masası hazırlamak için ilham alabileceğiniz dekoratif önerilerimizi listeledik.

İçlerinden en çok hoşunuza giden önerilerimizi uygulamaya alarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilir, mükemmel bir yemek masası hazırlayabilirsiniz.

Buna ek olarak eğer sevgililer gününden önce hem şık hem de fonksiyonel bir yemek masası satın almayı düşünüyorsanız, Doğtaş’ın yemek masası modellerine göz atmadan karar vermemenizi tavsiye ederiz.

Sizler için hazırladığımız diğer içeriklerimiz için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 30 Aralık 2021 Perşembe