YATAK ODASI TAKIMLARI

Yatak odası takımlarında, özgün tasarımlara sahip modellerin ince çizgiler ve zarif dokunuşlarla harmanlandığı koleksiyonlarla, kendi modanızı yaratın.

Yatak Odası Takımları Hakkında

Yatak odası uyku ve istirahatin en önemli merkezi. Güne enerjik başlamanın birincil koşulu rahat bir uyku çekmektir ve bu da ancak rahat bir yatakta olur. Ergonomik ve konforlu karyolalar, fonksiyonel şifonyer ve komodinler, kullanışlı gardroplar ve makyaj masaları, şık aydınlatmalar ve aksesuarlar bir yatak odasında olması gereken detaylar. Doğtaş yatak odası takımları yeni trendlerin Doğtaş karakteristiği ile harmanlandığı göz alıcı bir fotoğraf sunuyor. İster çift kişilik yatak odası ister küçük yatak odası takımı, sizin ihtiyacınız neyse hepsi Doğtaş’ta saklı. Doğtaş yatak odası modellerine göz atarak kendi moda akımınızı kendiniz yaratın.

Yatak Odası Modelleri Ve Fiyatları

Yatak odası evin en özel bölümü. Burayı kendi zevkinize göre dekore edip konfor ve huzuru ön planda tutarak keyifli ve verimli bir dinlenme alanı oluşturabilirsiniz. İşte size birkaç fikir…

Country Yatak Odası kırsal hayatın evlere yansımasını sevenler için iç açıcı ve neşeli bir konsept. Üzerinde kuş, çiçek, kelebek ve doğa figürleri olan perdeler, eskitme ahşap görünümlü bir gardrop, geniş bir karyola ve yine aynı formda kullanışlı ve nostaljik çizgilere sahip bir makyaj masası. Renk olarak beyazı tercih ederseniz istediğiniz renk ve desende nevresim, perde, aydınlatma ve aksesuarlarla içinizi açacak bir yatak odası alanı yaratabilirsiniz. Country yatak odası içinizdeki yaşama sevincini hep diri tutacak.

Avangart Yatak Odası genelliklemobilyadamodern tasarım çizgilerinden ziyade klasik çizgileri görmek isteyenlerin tercihi oluyor. Büyük ve gösterişli hatlardan oluşan gardroplar, varaklı ve parlak detaylara sahipkaryolalar, makyaj masaları, şifonyer ve komodinlerilginizi çekiyorsa ve yatak odası alanınız da büyükse avangart yatak odası takımının gösterişli etkisini evinizin bu en özel bölümünde hissedebilirsiniz.

Modern Yatak Odası tutkusu sadelik ve minimalizm olanların ilk tercihlerinden biri olan modern akım, kendini yatak odasında alçak karyola, modern ve stilize aydınlatmalar, kullanışlı ve sade çizgilerden oluşan gardrop, belki minik bir kitaplık, duvara dayanmış bir makyaj aynası ve bol çekmeceli ve yalın bir şifonyer olarak gösterir. Klişe ve alışılmış olandan ziyade rahat, sade ve sizi anlatan bir ifade arıyorsanız yatak odanızda modern bir stilin etkilerini konuşturabilirsiniz.

Ahşap Yatak Odası her an doğaya dokunmak ve kendini doğanın içinde hissetmek isteyenlere hitap eden bir seçenek. Ahşap sağlıklı, duru ve bir o kadar da elegan ruhuyla yattığınız karyolanın, kıyafetlerinizi saklayan gardrobunuzun, baktığınız ayna çerçevesinin, şifonyer ve komodinlerinizin şıklığını ikiye katlar. Dekorasyon trendleri içinde belki de en özgür olanıdır ahşap tasarılar ve sizin payınıza da kendinizi sabah uyanırken ve gece uykuya dalarken huzurlu hissetmek düşer.

Yuvarlak Yatak Odası karyolasını yuvarlak formda sevenler için adeta bir takıntı. Yuvarlak formlu bir yatak hayal gücünüzün de bir yansıması ve farklı bir şıklık algılayışının ürünü. Yuvarlak yatak formu çoğunlukla kısa tutulmuş karyola ayaklarıyla kombinlenir ve bir yer yatağı konseptini hatırlatır. Size da masalsı rüyalar kalır.

Klasik Yatak Odası ne varsa eskilerde var, eski çizgilerden şaşmam diyenlerin seçimi olan klasik yatak odası sade hatlardan ziyade daha gösterişli ve çarpıcı detaylar içerir. Elbette kullandığınız aksesuarlar da bu anlayışa uygun olur. İnci ve boncuk işlemeli yatak örtüleri, parlak tül ve cibinlikler, frapan renkte nevresim ve yatak örtüleri, gösterişli aydınlatmalar klasik dekorasyon üslubunu tamamlayıcı ögelerdir.

 Spor Yatak Odası belli bir akıma dahil olmasında ziyade rahat, özgür ve konforlu bir alan yaratmasıyla karakterizedir ve kendine has bir şıklığı vardır. Yalın hatlardan oluşan karyola, gardrop ve şifonyer gibi parçalar, boy aynası ve modern aydınlatmalarla birleşip aydınlık ve dinamik bir fotoğraf oluşturur. Sportif ruhunuza en fazla dokunan model bu olsa gerek.

Rustik yatak odası doğanın içinden kopup gelmiş ve kendini olduğu gibi yansıtan ahşap elemanların görsel şöleni desek isabetli bir tanım yapmış oluruz. O komodin çok işlem görmedi, gardrop kapaklarında ve karyola başlığında ahşabın güçlü ve güven veren görüntüsü var, hele o ayna… “Doğallık her şeydir” mottosu yatak odanıza uyarlanırsa adı rüstik yatak odası olur size de mışıl mışıl uyumak kalır.

Aynalı Yatak Odası aynayı asal görevinin dışında aksesuar olarak da çok sevenlerin favorisi. Işığı yansıtan ve odaya aydınlık depolayan bir öge olan aynayı makyaj masası dışında gardrop kapağı gibi geniş yüzeylerde kullanarak da derin ve ışıltılı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Romantik Yatak Odası denince akla gül yaprakları serpiştirilmiş efekti veren yatak örtüleri, loş ışık veren aydınlatmalar, karyola cibinlikleri ve klasik çizgiler akla geliyor. Biraz avangart, biraz klasik, biraz da sizin kendi yorumunuz. Hayal etmenin sınırı yok.

 Chester  Yatak Odası deyince akan sular durur.  Chester’ın kendine has ağırbaşlı asaleti ve derin karizması yatak odalarında da nefes kesiyor. Bu elegan karakteristik yatak odasının her bir eşya detayında varlığını hissettiriyor ve yatak odanızı adeta bir mabede dönüştürüyor.

Yatak odası fiyatları hususu ise Doğtaş mağazasını ziyaretinizde en net ve sağlıklı haliyle öğrenebileceğiniz bir ayrıntı.

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Yatak odası evin en özel alanıdır ve burada kullanacağınız ve tercih edeceğiniz mobilya stili tamamen sizi yansıtmalı. Yatak odanızda alabildiğine özgür ve kişisel bir dekorasyon anlayışı hakim olabilir. Yani bu tamamen size hitap eden bir kurgulama olacak. İstediğiniz her tür dekorasyon tercihini yapabileceğiniz yatak odası tasarımları  rahatlık ve konforu baş köşeye almalı. Gerisi tamamen sizin seçiminize almış.

Yatak odası dizayn edilirken eşyaları konumlandırma hususu önem taşır. Yatak odanızda yatağınız pencerenin tam karşısında olursa ve kalın siyah perdeleriniz de yoksa sabah parlak gün ışığı uykunuzu bölebilir. Dolayısıyla pencereyi karyolanın baş kısmına almak doğru bir seçim olacaktır.

Makyaj masanızı konumlandırırken ters ışık almamasına dikkat etmelisiniz ki saç ve makyajınızı yaparken ışık yanıltıcı olmasın. Gün ışığı karşıdan gelecek şekilde yerleştirilmiş makyaj masası size daha verimli bir hazırlanma süreci kazandırır.

Bunun dışına kalan tüm detaylar tamamen sizin seçiminize kalmış. Çünkü yatak odanız sizin dinlenme ve huzur sığınağınızdır ve dilediğiniz şekilde döşeyebilirsiniz.

Yatak Odası Hangi Renk Olmalı

Yatak odası sabah uyanmanızı gece de uykuya dalmanızı kolaylaştıran bir dizayna sahip olmalı. Bunda özellikle yatak dinamiğinin payı büyük. Ama odanızda seçtiğiniz renk tonları da hayli önemli. Ferahlatıcı ve dinlendiren renkleri tercih etmelisiniz. Duvarda kullanılan renkler açık tonlarda olmalı. Beyaz, krem, bej, şampanya, gökyüzü mavisi gibi tonları tercih edebilirsiniz. Yatak örtüsü, halı, tablo ve perdeler ise daha canlı renklerde olabilir.

Beyaz Yatak Odası aydınlık sevenler için en vazgeçilmez mobilya rengi. Hemen her mobilya akımında beyaz rengi rahatlıkla bulabilirsiniz. Beyazla kontrast oluşturacak öyle çok renk var ki. Bu konuda işiniz kolay. Ama size bir ipucu verelim; country tarzı sevenlerdenseniz mobilyalarınıza yakışacak uygun renk beyaz olacaktır.  Aydınlık sabahlar ve huzurlu geceler için…

Siyah Yatak Odası siyahın domine edici gücü ve asaletini sevenler için biçilmiş kaftan. Siyah renkte huzur bulanlardansanız siyah yatak odası için en yakın Doğtaş mağazasına bekleriz.

Gri Yatak Odası asil, şık ve güçlü bir tasarım. Sadeliğin üst segment hali. Mesafeli bir duruş ama ruhu kavrayan bir karizma. Bu soft ama aynı zamanda güçlü rengi yatak odanıza yansıttığınızda tercihinizle gurur duyarsınız.

Gold Yatak Odası dekorasyonda gold geçişleri sevenlerin refleksi. Gold pırıltılardan hoşlanıyorsanız gözünüz daima bu tür seçeneklere kayıyor öyle değil mi? Daha çok klasik ve modern stilde kullanılan gold detaylar yatak odanızı da ışıltıya boğabilir.

Kırmızı Yatak Odası kırmızıyı tutkuyla sevenler için marjinal sayılabilecek bir yaklaşım. Kırmızının kıpır kıpır ve enerji veren aurası yatak odanızda baskın bir tarz oluşturabilir. Düşünün, duvarlar, halılar, yatak örtüleri, perdeler kırmızı… Tutku ve aşk dolu. Ruhunuz neyi fısıldıyorsa dekorasyon tasarımınız o olmalı.

Devamını Oku
    • 01