GENÇ VE ÇOCUK ODASI KİTAPLIKLARI

Genç Ve Çocuk Odası Kitaplıkları

Doğtaş kalitesiyle üretilen genç ve çocuk odası kitaplıkları, okuduğu kitaplarla kendi kütüphanesini kurmak veya ders çalışırken defter ve kitaplarına rahatça erişmek isteyen çocuklar düşünülerek tasarlanıyor. Kullanışlı ve renkli tasarımlarıyla genç ve çocuk odası kitaplıkları, kitaplar için ihtiyaç olan depolama alanlarını sağlarken trend dekorasyonların da tamamlayıcıları oluyor.

Estetik ve İşlevsel Kitaplıklar

Yükselişe geçen tasarımların en güzel örnekleri olan kitaplıklar artık çocuklarınızın sadece kitaplarını dizdiği mobilyalar olmaktan çıkıyor. Doğtaş farkıyla genç ve çocuk odası dekorasyonunun önemli parçaları haline gelen kitaplıklar, işlevsellikleri kadar estetik tasarımlarıyla da dikkatinizi çekiyor.

Eşsiz seçenekleriyle karar vermenizi oldukça zorlaştıracak genç ve çocuk odası kitaplıkları, pek çok renk ve stili bir araya getiriyor. Çocuğunuzun en sevdiği objeleriyle süsleyip kendi dokunuşunu katabileceği kitaplıklar odaların ilgi odakları oluyor.

Genç ve Çocuk Odaları İçin Kitaplık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuğunuzun odasına taze bir hava getirecek olan kitaplık modeline karar verirken dikkat etmeniz gereken ilk konu odanın boyutudur. Kitaplığın ölçüleri odaya uymalıdır.

Oda büyükse Palermo Pera Genç ve Çocuk Odası Kitaplığı gibi geniş bir modeli tercih edebilirsiniz. Geniş raflarıyla bu tasarım, çocuklarınızın hem kitaplarını hem de aksesuarlarını sergileyebileceği alanı sağlıyor.

Eğer oda küçükse veya çok fazla mobilya varsa masaüstü kitaplıklarını tercih edebilirsiniz. Hem konforlu ve verimli bir çalışma ortamı hem de kitaplar için gerekli alanı sağlayan bu modeller kurtarıcınız olacaktır.

Ayrıca kitap, defter ve dekoratif objelerin bulunacağı kitaplığı odanın nemli köşesine yerleştirmemelisiniz. Böylelikle tüm kitapları güvenle muhafaza edebilirsiniz.

İlham Verici Kitaplık Düzenlemeleri

Yaratıcı tasarımlarıyla genç ve çocuk odası kitaplıkları, odaya kattığı zenginlik ve tazelikle çocuklarınıza kitap okuma hevesini de aşılıyor. Kitaplık düzenlemelerini ise çocuğunuzla beraber keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak etkinlikler olarak görebilirsiniz.

En Pratik Alfabetik Sıralama

Alfabetik sıralama, kitaplıkta estetik bir görüntüden ziyade düzenliliği ön plana çıkarıyor. Çocuğunuzda kitaplarını adı veya yazarına göre sıralamasını isteyebilirsiniz. Alfabetik sıralama kütüphanesinde daha çok roman veya çizgi roman bulunan gençler için biraz sıkıcı olabilir. Bu nedenle bu sıralamayı ders kitaplarını, kaynakları ve ansiklopedileri düzenlerken tercih edebilirsiniz.

Mutluluk Veren Renkler

Genç ve çocuk odası dekorasyonuna daha fazla renk katmak ve estetik bir görünüm yaratmak isterseniz, çocuğunuz kitaplarını sırt renklerine göre düzenleyebilir. Kitaplığını görsel sanat eserlerine çevirerek, estetik açıdan hoş bir sırayla düzenlenmiş kitaplarına her baktığında mutlu hissedecektir.

Bu düzenleme başta göze dağınık gelse bile renklerin kendilerine has uyumu çocuğunuzun kitaplığını da bir tasarım ürünü olarak öne çıkaracaktır. Sarı bir oyuncağı sarı kitaplarla veya mavi bir çerçeveyi mavi kitaplarla eşleştirerek de kitaplık düzenlemesini rafların dışına taşıyabilirsiniz.

Dekoratif Objelerden Yararlanın

Kitaplığa her şekil, boyut ve renkte dekoratif objeler ekleyerek hem estetik bir görüntü elde edebilir hem de bu nesneleri kitap grupları arasında ayırıcı olarak kullanabilirsiniz. Raflara gelişigüzel bırakacağınız küçük renkli ampullerin dizili olduğu ışıklarla çocuğunuzun odasını bir masal diyarına çevirebilirsiniz.

Mevsim ne olursa olsun bitkiler de genç ve çocuk odası dekorasyonuna en çok ihtiyaç duyulan öge olan doğayı ve yeşili alana getirmenizi sağlıyor. Kitaplığa boydan boya saracağınız canlı yeşil sarmaşıklarla da çocuğunuza bir bahçede oturup kitap okumanın tazeleyici hissini her gün yaşatabilirsiniz.

Modern Genç ve Çocuk Odası Kitaplık Tasarımlarının Adresi Doğtaş

En trend tasarımları en kaliteli malzemelerle üreterek mobilya sektörünün lider markası haline gelen Doğtaş, genç ve çocuk odası için de eşsiz ve fonksiyonel genç ve çocuk odası kitaplık dizaynlarıyla da uğramanız gereken tek durak oluyor.

 

    • 01